Лийдс скача на върха на таблицата – но притесненията на Фарк нарастват

Лийдс Юнайтед е непобеден в шест състезателни мача и с втората си поредна победа във вторник вечерта излезе временно начело в класирането на Чемпиъншип. Но притесненията на Даниел Фарке продължават да растат

След колебливото начало на сезона Лийдс Юнайтед става все по-добър и по-добър. Във вторник вечерта „белите“ спечелиха четвъртия си домакински мач (от общо шест досега). Фаворитите се възползваха от ранно двойно попадение при победата си с 2:1 над ФК Уотфорд.

Своята роля обаче изигра и стражът на Уотфорд Бахман. Бившият австрийски международен вратар (14 мача за старшата възраст) не се представи добре в четвъртата минута, когато Фирпо подаде на лявото крило Рамазани в наказателното поле, чийто мощен удар Бахман успя да овладее само зад линията.

Три минути по-късно именно безобидното центриране на Гнонто отдясно явно раздразни Бахман. 30-годишният играч чукна топката напред, където бившият играч на Унион Ааронсон се втурна и завърши в долния десен ъгъл. Това беше третият гол на американския национал през сезона.

Усмивката на лицето на Фарке обаче скоро изчезна. Голмайсторът Рамазани трябваше да бъде заменен само след 14 минути поради контузия, а лицето му бе изкривено от болка. Притесненията от контузии в средата на терена се увеличават: бившият играч на Лайпциг Ампаду и бившият играч на Бремер Груев вече са дългосрочно извън игра с травми на коленете, а дясното крило Джеймс също трябваше да прекъсва многократно през този сезон.

Baah връща вълнението обратно

Лийдс, с бившия играч на Дюселдорф Танака, който получи жълт картон преди почивката, трябваше да се страхува за домакинската си победа най-късно от подновяването на играта. Уотфорд излязоха от съблекалнята с нова енергия – и с мощен удар на Баа в далечния ъгъл успяха да изравнят резултата (47′).

В крайна сметка „белите“ удържаха преднината си и сега временно делят първото място в таблицата с ФК Съндърланд. Подобно на Лийдс, Съндърланд имат 22 точки и 19-8 гола в актива си – но са изиграли един мач по-малко. В сряда вечер „черните котки“ гостуват на изпадналия от Висшата лига Лутън Таун.