вторник, юли 2, 2024
HomeMotorsportsЛидерът в шампионата на MotoGP Хорхе Мартин получи наказание на стартовата решетка...

Лидерът в шампионата на MotoGP Хорхе Мартин получи наказание на стартовата решетка в Асен

В неделната Гран при на Холандия Хорхе Мартин трябва да стартира от пета вместо от втора позиция на стартовата решетка – заради нарушение в квалификацията

Прамацкият пилот на Ducati Хорхе Мартин, който води в класирането на MotoGP за 2024 г. с 15 точки пред Франческо Баня, след като завърши втори в спринта по време на уикенда в Асен, бе понижен в задната част на стартовата решетка за неделната Гран при на Холандия

Вместо да стартира от второто място на стартовата решетка, което зае в квалификацията в събота сутринта и което му бе позволено да заеме и за спринта, Мартин трябва да започне неделната Гран при от пето място на стартовата решетка – и следователно от втора вместо от първа редица.

Причината за понижаването с три позиции на стартовата решетка е нарушение, което Мартин е извършил в сегмента Q2 на квалификацията. Според стюардите на състезанието пилотът на Pramac Ducati се е движил бавно по състезателната линия в завои 2 и 3 и е пречел на Раул Фернандес (Trackhouse-Aprilia).

В предишния състезателен уикенд в Муджело именно „Пеко“ Баня получи наказание от три места на стартовата решетка по същата причина. По време на тренировките в петък той бе на пътя на Алекс Маркес (Gresini-Ducati). В Гран при на Италия в неделя Баняя трябваше да стартира от P5 вместо от P2, но въпреки това стигна до победата