сряда, септември 18, 2024
HomeFootballКупа на Лигата: всички клубове от Висшата лига напредват, Матета и Камада...

Купа на Лигата: всички клубове от Висшата лига напредват, Матета и Камада блестят

Клубовете от Висшата лига изпълниха задълженията си във втория кръг на Купата на лигата във вторник вечерта. Лестър, Брайтън, Евертън, Фулъм и Кристъл Палас продължиха към следващия кръг

Даже в Англия купата има свои закони, но петте най-добри клуба от Висшата лига преминаха във втория кръг на Купата на Лигата. Лестър, Брайтън, Евертън, Фулъм и Кристъл Палас преминаха, без да допуснат гол.

От германска гледна точка два двубоя бяха особено интересни: Брайтън на Фабиан Хюрцелер беше домакин на третодивизионния Кроули Таун, а Кристъл Палас на Оливер Гласнер също игра у дома срещу втородивизионния Норич Сити. На Брайтън беше необходима 31-та минута, за да оправдае ролята си на фаворит. В крайна сметка обаче се стигна до безапелационна победа с 4:0 и по този начин до трета победа в третия състезателен мач за новия треньор.

Камада и Матета осигуриха победата на Кристъл Палас

Кристал Палас поведе много по-рано, а първият гол беше съвместно дело на двама стари познайници от Бундеслигата: след две минути бившият играч на Франкфурт Даичи Камада вкара след асистенция на бившия играч на Майнцер Жан-Филип Матета. Именно Камада и Матета накараха и феновете на „Селхърст Парк“ да ликуват, когато направиха 2:0. Този път в разменени роли Камада подготви Матета в 57-ата минута. Това обаче не беше достатъчно за французина. В 68-ата минута той отбеляза гол след асистенция на Езе. Малко преди края всъщност бе отбелязан още един гол без участието на бившия играч на Бундеслигата: Езе оформи крайния резултат 4:0.

Друг бивш играч от Бундеслигата беше на терена за ФК Евертън. Тофите спечелиха с 3:0 срещу четвъртодивизионния Донкастър Роувърс, като бившият играч на Франкфурт Йеспер Линдстрьом игра 67 минути.

Лестър Сити спечели с 4:0 мача си от втория кръг, както и Брайтън и Кристъл Палас, срещу Транмиър Роувърс от четвърта дивизия. Особено радващо за треньора Стив Купър: новото попълнение Джордан Аю се вписа отлично в отбора и допринесе с гол и асистенция.

Единственият отбор от Висшата лига, който трябваше да играе като гост във вторник, беше ФК Фулъм. Котиджърс спечели с 2:0 при гостуването си на третодивизионния Бирмингам Сити