четвъртък, септември 19, 2024
HomeBasketball„Като зомбита": треньорът на Seawolves е ядосан от изхода за купата във...

„Като зомбита“: треньорът на Seawolves е ядосан от изхода за купата във втородивизионния клуб

The Rostock Seawolves станаха първият отбор от Бундеслигата, който отпадна от турнира за Купата на BBL. Новият треньор Пшемислав Фрасункевич беше много ядосан след поражението със 77:79 от HAKRO Merlins Crailsheim

„Загубихме мача още в първата четвърт. На моменти изглеждахме като зомбита“, заяви ядосано полякът. „Изглеждаше така, сякаш не сме очаквали труден мач.“

През първото полувреме Крайлсхайм подложи Морските вълци на меча с темпото си, а домакините натрупаха 15 борби в нападение. Помогна и фактът, че центърът на Рощок Годуин Оменака беше на терена само единадесет минути и се изпокри в третата четвърт.

Въпреки това изглеждаше, че Рощок е наваксал изоставането си след почивката. Тройка на Робин Амайзе даде преднина на гостите, докато „магьосниците“ не успяха да отбележат нито един гол в продължение на 6:30 минути. След това обаче Оменака се разписа и Рощок премина към игра с малки топки през голяма част от четвъртата четвърт, което даде на Крейлсхайм няколко свободни пътя към коша.

„Не е обичайно в баскетбола“: Крейлсхайм празнува

Въпреки по-доброто второ полувреме треньорът Фрасункевич разкритикува по-специално ангажираността на отбора. „Бяха по-добри в неща, които нямат нищо общо с таланта. Не искам да кажа, че нямат талант, но те се бореха“. Според него тази вечер отборът му не е бил подготвен психически за този мач.

Така че Крайлсхайм надделя, въпреки че потопи само три от своите 31 тройки. „Направихме неща, които не са обичайни в баскетбола – каза възхитеният старши треньор на „Мерлинс“ Дейвид МакКрей. „Борихме се упорито и за всяка топка, играхме добре в защита и дадохме всичко от себе си. Гордея се с моя отбор. Това е много добър старт на сезона за нас.“

Изпадналият от BBL клуб сега може да очаква за награда сблъсък с Алба Берлин на 12 или 13 октомври. Рощок, от друга страна, може да се концентрира изцяло върху лигата; „морските вълци“ започват новия сезон следващата събота с гостуване на Синтетикс МВС.