Какво каза Хюрцелер на своите играчи на полувремето

При резултат 2:0 след 45 минути в неделя малцина биха заложили на победа на Брайтън над Тотнъм. Но Чайките започнаха яростно завръщане и обърнаха мача в рамките на 21 минути. Фабиан Хюрцелер разкри след мача как отборът му го е направил

Трябваха само 20 секунди в късния неделен следобед, за да може Фабиан Хюрцелер и неговите играчи да потреперят за първи път. Ако Тимо Вернер беше изиграл решаващия пас малко по-точно, „шпорите“ щяха да поведат още в първата минута. Тази сцена беше началният сигнал за едно опустошително първо полувреме за „чайките“, което завърши с дефицит от 2:0 – но Тотнъм спокойно можеше да води и с повече.

След почивката домакините, които преди мача официално се сбогуваха с Паскал Грос, организираха сензационно завръщане и Дани Уелбек с глава в 66-ата минута оформи крайното 3:2. Брайтън обърна мача в рамките на 21 минути. След победата Хюрцелер обясни пред Sky какво е казал на играчите си на полувремето

Hürzeler: „Върнахме енергията на стадиона “

„Казахме: Уверете се, че печелите личните си двубои. Защото това ще ви върне в играта. Така ще можете да си възвърнете увереността.“ През първото полувреме на отбора му липсваше интензивност срещу топката и „не направи последната крачка“. Въпреки това играта им с топката не беше лоша, поради което треньорът беше уверен, че мачът още не е приключил: „Отборът е толкова добър във владеенето на топката, че винаги може да вкара гол.“

Подобно завръщане обаче изисква не само специално представяне на терена, но и подкрепа от трибуните. След слабото представяне обаче тя вече не беше реално налична: „Разбираемо е, че зрителите вече не бяха напълно положително настроени към нашия отбор“, казва Хюрцелер: „Тогава беше важно да ги спечелим обратно на терена. Направихме това с нашето представяне. Върнахме енергията на стадиона.“

Янкуба Минтех отбеляза изравнителното попадение в 48-ата минута, за да направи резултата 1:2. След това инерцията беше на страната на Чайките: „Има моменти, в които е важно да спечелиш инерцията в своя полза. А когато имаш инерция, трябва да я задържиш и да се възползваш от нея.“ През последните седмици отборът невинаги успяваше да направи това. Срещу Ипсуич и Нотингам например „чайките“ успяха да постигнат само по едно равенство всеки път.

Бившият играч на Майнцер Груда празнува своя дебют

Немският треньор обаче не е изненадан от тези не толкова приятни резултати: „Висшата лига просто е изключително интензивна. Това е клише, но всеки може да победи всеки, защото в съперника винаги има индивидуално качество, което трябва да се опиташ да овладееш.“ Малко преди края на мача Хюрцелер тогава предостави една добре дошла новина от германска гледна точка: той привлече бившия играч на Майнцер Брайан Груда, който пропусна началото на сезона поради контузия и дебютира във Висшата лига.

След победата срещу Тотнъм Брайтън вече е на шесто място във Висшата лига и изостава само на две точки от местата, даващи право на участие в Шампионската лига. След международната пауза тимът на Хюрцелер ще се завърне в игра на 19 октомври (16:00 ч.) в Нюкасъл.