Site icon Sports of the Day

Защитата на титлата е съсипана въпреки 2:0: Роси изхвърли Интер Маями

През 2023 г. Интер Маями печели Купата на Лигата благодарение на Лионел Меси. Година по-късно всичко свърши много по-рано без суперзвездата – въпреки че защитниците изглеждаха, че имат всичко под контрол

Интер Маями трябва да погребе мечтата си за втора титла. След отпадането си на четвъртфинал от Купата на шампионите на КОНКАКАФ, еквивалент на Шампионската лига за клубове от Северна и Централна Америка и Карибския басейн, през април, клубът на Лионел Меси беше елиминиран и от Купата на Лигата в сряда вечер (CEST) – като защитаващ титлата си.

Миналата година Меси бе извел Интер до първата титла в историята на франчайза в състезанието, в което участват всички клубове от първа дивизия на САЩ и Мексико, но този път не успя да помогне. Без 37-годишния футболист, който все още се бори с контузията си в глезена от финала на Копа Америка, Интер загуби с 3:2 от Кълъмбъс Крю в 16-ия кръг.

Инерцията се променя бързо след попадението на Гомес за 2:0

Гостите дълго време изглеждаха близо до прогреса: След като Матиас Рохас поведе рано с глава (10′), парагвайският му сънародник Диего Гомес – отлично подаден от ветерана Луис Суарес след единоборство – направи 2:0 (62′). Инерцията обаче се промени, когато само пет минути по-късно Кристиан Рамирес отбеляза изравнителното попадение

Бившият нападател на Фенербахче Диего Роси изравни веднага, но малко след това имаше страхотен шанс за Гомес в другия край (69′) и предизвика буря от вълнения на Lower.com Field – особено когато най-накрая вкара от остър ъгъл за 3:2 (80′). Интер, вече и със заместника си Юлиан Гресел, не получи друга добра възможност, а Роси на няколко пъти пропусна хеттрика

Bürki & Co. пропуснаха да поднесат изненада

Колумбийците, действащи шампиони в МЛС, ще се изправят у дома на четвъртфиналите срещу ФК Ню Йорк Сити, воден от бившия специалист в Бундеслигата Ханес Волф, който победи Тигрес УАНЛ с 2:1 в Харисон. Интер, от друга страна, сега трябва да се съсредоточи върху МЛС, където продължава да води Източната конференция с внушителна преднина.

За Сейнт Луис Сити СК, дом на Роман Бюрки, Седрик Тейхерт, Едуард Льовен и Марсел Хартел, шампионите на Мексико и лидери в лигата CF America бяха една твърде далечна крачка. Докато Teuchert трябваше да напусне терена с контузия в глезена преди почивката, Löwen вкара от дузпа в 52-ата минута, за да направи резултата 2:1, но трите допуснати гола в заключителните етапи означаваха, че те бяха елиминирани в 16-ия кръг – 2:4.