Завръщането идва твърде късно – Байерн губи от Партизан

FC Байерн Мюнхен претърпя ново поражение в третия ден от Евролигата. Шампионите на Германия загубиха със 78:86 от Партизан Белград, като в състава на отбора беше и международникът Исаак Бонга

Това беше мач с върхове и спадове. Партизан водеше на моменти с 22 точки през първото полувреме и след третата четвърт все още имаше 19 точки аванс, но Байерн измъкна връщане в решителния момент. В крайна сметка такъв не се състоя, като мачът бе решен от Ифе Лундберг, който вкара тройка около 90 секунди преди края.

Исаак Бонга (13, 3/4 тройки, 2 откраднати топки) изигра изключителен мач за Партизан, както и бившият играч на Алба Стърлинг Браун (22, 9/13 FG), който вкара всичките си първи четири тройки. Анди Обст (15, 6/8) беше най-добрият стрелец на Байерн, като чужденецът пропусна да стреля само през четвъртата четвърт. Карсен Едуардс (13), Ник Вайлер-Баб (10) и Девин Букър (11) също вкараха двуцифрени числа, въпреки че на няколко пъти изглеждаше всичко друго, но не и добър в защита.

В сравнение със сблъсъка за купата в Бон, Шабаз Напиер (10) се вмъкна в стартовата петица на мястото на Владимир Лучич, който не беше в състава. Мюнхенци се справиха добре в началото, но домакините влязоха в своя поток в средата на четвъртината. Бонга и Браун вкараха тройки, а белградчани вкараха шест от седемте си стрелби отвъд дъгата като отбор през първата четвърт. Въпреки серия от 0:13, Байерн все още беше доста добре сервиран с дефицит от 15:24 след десет минути

Стърлинг Браун се запали срещу Байерн

Но това не бяха само тройките. Партизан се защитаваше невероятно агресивно, Байерн почти не влизаше в зоната и произведе много лесни обрати. Бившият Албатрос Браун също продължаваше да гори, в резултат на което Партизан поведе с цели 22 точки (45:23). Байерн обаче се съвзе донякъде, принуди сърбите да поискат два таймаута и все пак имаше малка надежда след кратка серия преди почивката (49:32).

И след почивката тройките на мюнхенци започнаха да падат, особено от Карсен Едуардс. Големите играчи на Белград – Брандън Дейвис и Тайрик Джоунс, се сблъскаха с проблеми от фаул, докато Букър намали дефицита до едноцифрено число със стрелба от скок. Впоследствие обаче Партизан се възстанови и Франк Нтиликина, Бонга и Джоунс вече бяха доминиращите играчи на терена. Серията на Байерн се изпари и резултатът беше 71:52 преди последната част.

След това въздухът малко изпусна играта и Байерн се върна към едноцифреното число благодарение на тройката на Ник Вайлер-Баб, но отборът на старши треньора Гордън Хърбърт не се доближи на повече от шест точки. Кампанията на Байерн в Евролигата продължава в четвъртък, когато в SAP Garden

ще гостува на новаците от Париж, които по същото време победиха шампиона Панатинайкос.