събота, юли 6, 2024
HomeFootballЕквадор се препъва с дует от Бундеслигата - скъпа победа на Мексико...

Еквадор се препъва с дует от Бундеслигата – скъпа победа на Мексико при откриването

Еквадор стартира лошо кампанията си за Копа Америка срещу Венецуела, след като капитанът им изпусна топката. Лоши новини имаше и за Мексико при загубата им с 1:0 от Ямайка

Венецуела оглавява група В на Копа Америка след първия ден на мача – малцина очакваха това. Но 54-ият отбор в света успя да постигне изненадваща победа с 2:1 срещу Еквадор в неделя вечер (централноевропейско време). На стадион „Леви’с“ в Санта Клара, където много места останаха празни, именно капитанът на Еквадор изведе Венецуела на правилния път.

Еннер Валенсия, който вкара и двата гола в мача на откриването на Световното първенство по футбол през 2022 г. срещу домакините от Катар за 2:0, изрита противника си Хосе Андрес Мартинес изцяло в гърдите, докато той се опитваше да достигне до отскочила топка в противниковата петметрова зона. След проверка на VAR 34-годишният бивш играч от Висшата лига (Уест Хем, Евертън) получи директен червен картон в 22-ата минута

Еквадорците, номер 30 в ранглистата на ФИФА и с професионалистите от Бундеслигата Пиеро Хинкапи (Леверкузен) и Вилиан Пачо (Франкфурт) в задната четворка, поведоха чрез Джереми Сармиенто (40′), въпреки че бяха в числено превъзходство, но след почивката се оказаха под нарастващ натиск и в крайна сметка загубиха. Първо резервата Хондер Кадис изравни след бързо изпълнение на дузпа (64′), а след това колегата му от „Жокера“ Едуард Бело направи 2:1 (74′) с отклоняващ удар

Мексико победи Ямайка – изход от Копа за Алварес?

Във втория мач от група В един срещу друг се изправиха Мексико и Ямайка – два от шестте отбора на КОНКАКАФ, поканени на турнира. Фаворитите, мексиканците, финалисти на Копа през 1993 и 2001 г., спечелиха с минималната разлика от 1:0, но не успяха да празнуват. Само след половин час игра Едсон Алварес трябваше да бъде заменен с болка и сълзи. Професионалистът от Уест Хем, с когото Борусия Дортмунд би искала да подпише преди година, падна в 80-ия си международен мач без намесата на противник и има опасност да пропусне остатъка от Копа

Левият бек Херардо Артеага вкара първите три точки, които бяха напълно заслужени предвид явното предимство в шансовете, с мощен 16-метров удар с левия крак в десния ъгъл (69′). След това Мексико продължава кампанията си срещу Венецуела в четвъртък (3:00 ч. българско време).