четвъртък, септември 19, 2024
HomeSerie AДъмфрис спасява точката, но Интер отстъпва на Наполи

Дъмфрис спасява точката, но Интер отстъпва на Наполи

Със седем точки от първите си три мача действащият шампион Интер беше начело на таблицата – само за да я предаде на Наполи (4:0 в Каляри) в неделя. Почти беше близо до разгром

Понякога просто се нуждаете от препъни камък.

Такъв беше случаят в двубоя в квартал Ломбардия между все още безгрешния аутсайдер АС Монца и действащия шампион Интер Милано, който искаше да си върне лидерството в таблицата от Наполи (4:0 в Каляри) с третата си победа от четири мача в Серия А.

Но нямаше и следа от атмосфера на дербито или непрекъснати акценти. Двата отбора изиграха един безплоден мач в дълги участъци, който най-добре може да се обобщи по следния начин: Монца не допусна нищо в последната третина със солидна защита, а на ФК Интернационале липсваха идеи. Единствено Димарко, след грешен пас от Даниел Малдини (6-и), син на легендата на Милан Паоло, и Фратези (26-и) успяха да окажат влияние.

Дани Мота изненадва, Дъмфрис контрира

Но тъкмо когато изглеждаше, че ще се стигне до мрачно равенство, планът за мача на аутсайдера се осъществи. Монца нанесе първия сериозен удар в атака от своя страна: Дани Мота скочи по-високо от Павард и мощно засече с глава в лявата част на наказателното поле. Сомер в наказателното поле на „нерадзурите“ нямаше никакъв шанс да се защити (81-ви).

Точно това обаче трябваше да бъде гореспоменатият препъни камък в този „футболен спор“ – и да събуди гигантите. Снабден със свежи кадри като двамата нападатели Тареми и Арнаутович, привлечени на мястото на по-малко забележимите Лаутаро Мартинес и Тюрам, ФК Интернационале напираше напред. И как: Натискът се увеличаваше с всяка секунда. Докато в 88-ата минута резултатът стана 1:1: леко отклонена топка на бившия играч на Монца Карлос Аугусто намери жокера Дъмфрис, който беше готов да стреля

Но това беше всичко, което се получи, отчасти защото Фратези пропусна (90.+1), а от другата страна Песина вкара обещаващ финален стандарт в полето на Зомер (90.+5). И така Интер (с осем точки заедно с ФК Торино и Ювентус) трябваше да позволи на Наполи да се изкачи на върха в таблицата