Домашно поражение и червен цвят за Бруно Фернандес: Следващият нисък удар за Ман Юнайтед

Дните остават неудобни за Манчестър Юнайтед. При поражението с 3:0 от Тотнъм Хотспър „червените дяволи“ загубиха не само мача, но и капитана Бруно Фернандес. Всичко вървеше по план за „шпорите“ – с изключение на Тимо Вернер

42-ата минута на „Олд Трафорд“ беше преждевременната черешка на тортата на един мач, който вероятно е включен във футболния лексикон в рубриката „използван ден“: Бруно Фернандес от всички, капитанът на Манчестър Юнайтед и създател на разликата, ненужно влезе в схватка с противника Мадисън на височината на пищяла. И въпреки че преди това се беше подхлъзнал леко и удари леко Мадисън, решението на съдията Кавана беше ясно: червен цвят. Сякаш отборът му вече не беше преживял достатъчно тежки моменти.

Ман Юнайтед получи първия си удар в третата минута, когато защитникът на „шпорите“ ван де Вен пресече контраатака и след решителен 60-метров спринт през половината терен, като „червените дяволи“ само го придружаваха, намери Джонсън на втора греда. Нападателят имаше възможност лесно да стреля от упор – но ван де Вен беше отговорен за повече от 90 % от гола

Фактът, че Тотнъм не отбеляза повече в остатъка от първото полувреме, беше най-добрата новина за Манчестър при полувремето. Онана направи две спасявания, за да откаже Мадисън (11) и Вернер (39), които бяха пробили. Бившият германски национал Вернер бе в стартовия състав за първи път през настоящия сезон на Висшата лига. Освен двете спасявания на Онана, Тотнъм можеше да увеличи преднината си чрез гол на Джонсън (20-и) и ефектен удар със странична ножица на Ромеро (33-и).

Истината обаче беше, че колкото и да отстъпваха визуално на Ман Юнайтед, те самите също имаха два чудесни шанса да обърнат мача на 180 градуса. Зиркзее не успя да преодолее Викарио (22′), а волето на Гарначо се разби в далечната греда (38′).

Само за Вернер нещата не вървят по план

Разпределението на резултата за първите 45 минути бе постигнато едва в 47-ата минута: смяната на Тен Хаг в защита на полувремето (Каземиро влезе на мястото на Зиркези) първоначално не оказа положителен ефект върху стабилността на неговия отбор, Джонсън и Кулушевски имаха цялото време на света, след като Шпорите спечелиха топката по дясното крило. Голмайсторът за 0:1 този път действаше като подавач, а изключителният Кулушевски артистично огъна отклонената топка над линията (47′).

Всичко вървеше по план за „шпорите“ – с изключение на едно нещо: бившият национал Вернер имаше още един чудесен шанс, но – както и през първото полувреме – стреля твърде слабо и не успя да прокара топката покрай Онана (57′). Затова така необходимото чувство за постижение не успя да се осъществи. Вместо 0:3, най-добрата фаза на домакините дойде в средата на второто полувреме, като Каземиро за малко не успя да изравни. И така, от гледна точка на Юнайтед, резултатът все пак беше в унисон с непрестанния дъжд в Манчестър: резервата Сар пресече корнер към Соланке, който опъна топката над линията, за да направи крайния резултат 3:0 (77′).

Докато „шпорите“ успяха да си проправят път напред след разочароващия старт на сезона, мандатът на Тен Хаг в Ман Юнайтед може би вече набира скорост след три поредни мача без победа. В момента, в който съдията Кавана надуваше последния съдийски сигнал след малко повече от 90 минути, голяма част от публиката на „Олд Трафорд“ вече беше напуснала стадиона