петък, септември 20, 2024
HomeBasketballДеРозан вече е почти толкова добър, колкото Джордан - Suns печелят без...

ДеРозан вече е почти толкова добър, колкото Джордан – Suns печелят без Пол

НБА възобнови нормалната си работа след уикенда на звездите – не без протестни ноти срещу войната в Украйна. ДеМар ДеРозан продължава да блести на терена.

ДеМар ДеРозан продължи да удължава рекордната си серия. Звездата вкара 37 точки при домакинската победа на „Чикаго Булс“ над „Атланта Хоукс“ със 112:108 (52:50), като вкара 15 от 21-те си хвърляния от игра. Това означава, че крилото винаги е отбелязвало поне 35 точки и е реализирало поне 50 процента от хвърлянията си от игра в последните осем мача.

Освен това ДеРозан вече е вкарал повече от 30 точки в девет поредни мача, което е най-дългата серия на играч на Bulls от времето на Майкъл Джордан, който веднъж вкара повече от 30 точки в десет поредни мача през 1990-1991 г.

ДеРозан беше и мъжът на мача в най-важните моменти. Той вкара пет точки в последната минута и обърна мача, след като „ястребите“ поведоха с три точки, а Трей Йънг вкара само три от 17-те си стрелби. С шестата си поредна победа „Биковете“ остават най-добрият отбор в Източната конференция, точно пред безгрешния Маями Хийт.

Кратък престой за Тейс – Букър изведе Сънс до нова победа

Завърналият се Даниел Тайс отпразнува победа в първия си мач след почивката с екипа на Бостън Селтикс – категорична победа със 129:106 (67:52) над Бруклин Нетс, които продължават да се спъват. Това беше десетата победа от последните единадесет мача за „Селтикс“, за които Тайс вкара четири точки за шест минути. Най-добрият реализатор на Бостън беше Джейсън Тейтъм с 30 точки.

На Запад водещите отбори спечелиха своите мачове. Финикс Сънс (49-10) спечелиха със 124-104 при Оклахома Сити Тъндър (Девин Букър с 25 точки) дори без контузения стратег Крис Пол, а Голдън Стейт Уориърс (43-17) триумфираха при Портланд Трейл Блейзърс със 132-95. „Братята Сплеш“ Стивън Къри и Клей Томпсън вкараха по 18 точки за „Дъбс“

„Голяма трагедия“: украински професионалисти от НБА осъждат войната в родината си

Междувременно украинските професионалисти от НБА Алекс Лен и Святослав Михайлюк направиха съвместно изявление, в което осъждат нахлуването на Русия в родината им. „Голяма трагедия се случи в нашата любима родина Украйна“, гласи изявлението, публикувано от двойката в каналите им в социалните мрежи: „Категорично осъждаме войната“.

Лен от „Сакраменто Кингс“ и Михайлюк от „Торонто Раптърс“ подчертаха, че Украйна е „мирна суверенна държава“, в която живеят „хора, които искат сами да определят съдбата си“. Молим се за нашите семейства, приятели, роднини и всички хора, които се намират на територията на Украйна.“