вторник, юли 2, 2024
HomeLa LigaДербито на Барселона се завръща: Espanyol отново си осигурява промоция

Дербито на Барселона се завръща: Espanyol отново си осигурява промоция

Espanyol Барселона си осигури последния билет за сезон 2024/25 в Ла Лига. Преднината на Реал Овиедо с 1:0 от първия мач се оказа безполезна в неделя благодарение на двойното попадение точно преди почивката

След една година в Ла Лига 2 дългогодишният клуб Еспаньол Барселона ще се завърне в горната част на класирането през следващия сезон. Финалистите в турнира за Купата на УЕФА от 1988 и 2007 г. спечелиха втория етап от плейофа за промоция с 2:0 срещу Реал Овиедо. Еспаньол загуби първия мач с 0:1.

Двойно попадение на Хави Пуадо малко преди края на полувремето обърна резултата на 180 градуса. Първо той се измъкна от своя съотборник Сео след корнер и засече от воле (44′), а след това, след дълга топка на Кабрера и пас на Пере Мила, нахлу и изпълни бързо едно-две (45.+2).

Дори смяната на Санти Касорла не помогна

През второто полувреме четвъртият отбор в таблицата от предишния сезон във втора дивизия го доиграваше до голяма степен властно. Дори смяната на сивокосия ветеран Санти Касорла за Овиедо (63-ата минута) не помогна на гостите – единствено страхотен шанс чрез Борха Бастон (90+3) от близка дистанция. Бившият нападател на Барса Мартин Брейтуейт беше най-известното име в състава на Еспаньол

CD Леганес и Реал Валядолид бяха първите два отбора в Ла Лига 2, които получиха директна промоция. Следващите четири отбора ще спорят в кръг от полуфинали и финали в Испания за третото място, даващо право на промоция. Шестият в класирането Овиедо е елиминирал третия в класирането Ейбар на полуфинал