Дебютът на Херберт е успешен – предният халф на Байерн доминира в откриващия мач срещу Кемниц

ФК Байерн Мюнхен победи Нинерс Кемниц със 73:59 у дома в BMW Park, за да даде старт на сезона в ББЛ. Тройките може и да не падаха в дебюта на треньора на световните шампиони Гордън Хърбърт, но Байерн доминираше в зоната в първия ден на мача

Новото попълнение Оскар да Силва (19 точки, 7/9 FG, 8 борби) и Девин Букър (16, 4/6) неколкократно получиха лесни кошове в откриващия мач на Байерн в BBL и дуото от големи играчи беше отговорно за повечето точки, а Владимир Лучич (12) също вкара двуцифрено число. Нищо обаче не вървеше добре за Байерн отвън, но това нямаше значение. Вместо това те принудиха множество обрати и безпощадно използваха слабостите на Кемниц в движението на топката. Най-резултатни за Кемниц бяха Ахер Угук (11) и ДеАндре Ландсдаун (10).

Байерн започна много бавно и му трябваха повече от четири минути, за да отбележи дори гол. Както се очакваше, гостите се защитаваха много агресивно, но самите те имаха малко решения в нападение. Все пак им помогна фактът, че реализираха четири тройки през първите десет минути. Хемниц реализира две от тях в последните 19 секунди, а Уил Коледа изравни със сирената (16:16).

Това обаче трябваше да бъде последният гол от игра за известно време: Угук успя да реализира само един след малко по-малко от пет минути, спирайки серия от 11:2 на Байерн. Сега шампионите получиха по-добри позиции под коша и не беше изненада, че Букър и да Силва бяха първите играчи на Байерн, които вкараха двуцифрен брой точки. Въпреки това Байерн имаше аванс от 36:28 на почивката, защото успя да реализира само един от 15-те си опита за три точки.

Това вече не беше необходимо. Байерн упражняваше голям натиск върху играчите с топка на Кемниц и принуждаваше към обрати, които водеха до лесни точки. Поредицата от 11:0 за добри 2:30 минути вече се усещаше като малко предварително решение. Отново да Силва и Букър поделиха точките помежду си, като Букър вкара веднъж със слам-данк.

Преднината нарасна до над 20 точки. В края на периода клубът от Саксония се мобилизира още веднъж, но новият плеймейкър на Байерн Шабаз Напиер (9, 2/4 3П, 6 борби, 5 асистенции) веднага намери отговор от линията за три точки (62:46).

Пойнт гардът изглеждаше много уверен в играта си и беше и единственият добър стрелец на Байерн за вечерта. След това Байерн контролираше хода на срещата, а центърът Данко Бранкович направи няколко забележителни отигравания с два блока и забивка. Превъзходството на Байерн под коша просто беше прекалено голямо за Хемниц тази вечер.

Следващият мач на Байерн е в неделя, когато шампионите на Германия гостуват на MHP Riesen Ludwigsburg. Кемниц също е в действие в неделя, когато клубът от Саксония е домакин на ratiopharm Ulm в изложбения център на Кемниц.