сряда, септември 18, 2024
HomeFootballДебютът на Жиру е твърде малък: Crew грабна следващата титла на LAFC

Дебютът на Жиру е твърде малък: Crew грабна следващата титла на LAFC

MLS Шампионите от Кълъмбъс Крю вдигнаха следващия си трофей след около девет месеца – отново срещу ФК Лос Анджелис. Двама световни шампиони също бяха в центъра на вниманието

Перфектният финален импулс донесе на Columbus Crew следващата им титла почти девет месеца след шампионата. В понеделник вечер (централноевропейско време) шампионите на МЛС победиха с 3:1 ФК Лос Анджелис във финала за Купата на лигата, който вече беше загубил финала на МЛС от Крю на Lower.com Field през декември (1:2).

Диего Роси, който изведе Кълъмбъс до финала с три гола, този път излезе с празни ръце, но Кучо беше кошмар за LAFC. 25-годишният колумбиец с опит във Висшата лига (Уотфорд) и Ла Лига (Хюеска, Хетафе, Майорка) изведе отбора си напред малко преди почивката (45′).

Гостите изравниха в 57-ата минута, когато новата им суперзвезда Оливие Жиру, който този път беше в стартовата единайсеторка, вкара първия си гол с глава. Но Кучо отвърна на удара. Първо той не успя да преодолее Уго Льорис с глава (71′), но в продължението на мача преодоля сънародника на Жиру и съотборник на световния шампион, като го изненада с неудобен удар, който премина покрай всички (90.+2). Победното представяне на Кучо в мача бе увенчано две минути по-късно, когато той подаде на влезлия като смяна канадец Джакен Ръсел-Роу с последния гол

Трио се класира за Купата на шампионите на КОНКАКАФ

Със спечелването за първи път на Купата на лигата, в която първоначално участват всички първодивизионни отбори от Мексико и САЩ, „Крю“ автоматично се класира за 16-ия кръг на следващата Купа на шампионите на КОНКАКАФ – Шампионската лига за отбори от Северна и Централна Америка и Карибския басейн. Кълъмбъс загуби тазгодишния финал там с 3:0 от CF Pachuca от Мексико.

ЛаФК, воден от треньора Стивън Черундоло, също се класира, като достигна финала за Купата на лигата, но ще трябва да играе в първия кръг. Колорадо Рапидс, които победиха Филаделфия Юниън на дузпи в плейофа за третото място, също са в състезанието