Дани Олмо преди завръщането си: Флик приветства триото от тренировките

На ФК Барселона предстои сблъсък със Севиля – и потенциално може да се наложи да използва трима ключови играчи. Включително новото лятно попълнение Дани Олмо

Този сезон в Ла Лига все още не е негов: след скъпото си преминаване от РБ Лайпциг в Барселона Дани Олмо е изиграл само три мача в испанската висша лига и нито един в Шампионската лига.

По-точно: след блестящия си старт под ръководството на треньора Ханси Флик – три мача, три гола – испанският национал и европейски шампион беше притеснен от контузия в подколянното сухожилие.

Сега обаче завръщането му предстои: както съобщи Marca в четвъртък, Дани Олмо е тренирал с отбора. Не цялото занимание, но голяма част от него. Контузията от мача с Жирона на 15 септември изглежда е преодоляна. Въпреки това не се знае дали мощният нападател ще бъде част от състава за мача срещу ФК Севиля следващата неделя. Въпреки това Дани Олмо би трябвало да се завърне в състава в близко бъдеще

Ламин Ямал и Левандовски също са в действие

Ламин Ямал и Роберт Левандовски, който вкара девет пъти в десетте си участия в Ла Лига, също се завърнаха към тренировките в Каталуния

Наскоро родният талант и лидер на ФК Барселона получи мускулно разтежение в лявото бедро. Левият крак, който отдавна е ключов играч както за националния отбор, така и за клуба, се контузи при победата на Испания с 1:0 над Дания в Лигата на нациите. Напълно възможно е обаче треньорът на ФКБ Флик да използва Ламин Ямал само умерено през уикенда – все пак предстоят два важни мача. От една страна, сблъсъкът в Шампионската лига с бившия клуб на Флик Байерн Мюнхен в сряда, а от друга – Класикото срещу шампиона и вицешампион Реал Мадрид следващата събота (също в 21:00 ч.).

Същото може да се отнася и за Левандовски. Полският национал първо слезе от резервната скамейка при дивото равенство 3:3 срещу Хърватия в Лигата на нациите поради управление на натоварването – а след това трябваше да понесе удар с коляно при тежък сблъсък. Въпреки това „Леви“ стисна зъби, довърши мача и този четвъртък отново тренира с ФК Барселона. Следователно съмненията относно физическата му годност за предстоящите задачи трябва да бъдат разсеяни