понеделник, септември 16, 2024
HomeFootballГресел е в центъра на събитията: Интер Маями си върна първото място

Гресел е в центъра на събитията: Интер Маями си върна първото място

След поражението в мача на върха Интер Маями се завърна в МЛС и си върна лидерството на Изток. Зад тях отборите, които се намират на опашката, паднаха с плосък резултат в пореден мач

Интер Маями на два пъти се реваншира за неотдавнашното си поражение с 6:1 от ФК Синсинати в четвъртък вечер (централноевропейско време): с победа и връщане на върха в таблицата. Отборът, воден от контузения Лионел Меси, измести Синсинати от трона в Източната конференция с убедителна домакинска победа с 3:1 срещу ФК Торонто и изненадващо равенство 0:1 на съперниците им от Чикаго Файър.

Макар че Меси ще трябва да изкара поне още един мач след контузията в глезена, която получи на финала на Копа Америка, друг аржентинец се появи на стадион „Чейс“: 21-годишният Федерико Редондо вкара първите си два гола в МЛС (53/59-и), след като подготви Диего Гомес за откриващия гол (43-и).

Вечнозеленият Джулиан Гресел, който оформи преднината от 2:0 с прехвърлящ удар от свободен удар и също участва в третия гол, отбеляза 14-ия си гол във всички състезания и дванадесетия в лигата – това го поставя на трето място след Лучано Акоста (Синсинати, 17) и Меси (13). Дерик Етиен-младши успя да отбележи само почетен гол за гостите (79′).

Изключителният Бентеке има последната дума

От шестте най-добри отбора на Изток Интер единствен успя да постигне победа. Кълъмбъс Крю (3.) и ФК Шарлът (6.) успяха да спечелят само точка (1:1) в директните си двубои, както и Ню Йорк Ред Булс на Сандро Шварц (4.) при равенството 2:2 с Клуб де Фут Монреал и ФК Ню Йорк Сити (5.) при равенството 2:2 с Атланта Юнайтед

Феновете на „Алианц Фийлд“ станаха свидетели на зрелищна финална фаза между Минесота Юнайтед и Ди Си Юнайтед: След като бившият играч на Шалке Теему Пуки беше обърнал мача с гола си за 2:1 в 80-ата минута, гостите организираха късен обрат. Старият майстор Кристиан Бентеке първо оформи крайното 2:2 чрез Аарон Ерера (90′), а минута по-късно вкара победното 3:2. 33-годишният футболист, който вече бе вкарал за 1:0, вече има 16 гола за сезона, а отборът му отново може да мечтае за плейофите след вторите си поредни три точки.