понеделник, юли 1, 2024
HomeBasketballВюрцбург без шанс: Байерн отваря широко вратата към финала

Вюрцбург без шанс: Байерн отваря широко вратата към финала

След категоричната победа в първия мач от полуфиналната серия на BBL срещу Вюрцбург Баскетс, ФК Байерн Мюнхен спечели категорично и втория двубой. Победата с 99:75 оставя вратата към финала широко отворена.

Баскетболният отбор на ФК Байерн Мюнхен е само на една победа от достигане на финала на Германската баскетболна лига. Най-добрият отбор в основния кръг спечели и втория си домакински мач в полуфиналната плейофна серия срещу Вюрцбург Баскетс в петък и води в най-добрата серия от пет мача с 2:0 след победа с 99:75 (48:44). Както и в първия полуфинален мач, фаворитите не изоставаха. Следващият мач от серията е във Вюрцбург в неделя.

Както и в първия мач, Байерн се възползва от предимството си в размер, като Девин Букър и Серж Ибака отбелязаха първите единадесет точки на мюнхенци. Този път обаче Вюрцбург успя да се задържи по-дълго и благодарение на Зак Селяас намали изоставането си до 21:22 на почивката. През второто полувреме гостите също бяха предимно равностойни на фаворитите и изоставаха само с 44:48.

Дариус Пери държеше Вюрцбург в играта дълго време след почивката, но Байерн дръпна с двуцифрена разлика за първи път в края на третата част. Мюнхенци дръпнаха с 90:65 със серия от 22:5 през четвъртината и решиха мача още в началото. Трима играчи на Байерн – Айзък Бонга, Карсен Едуардс и Владимир Лучич – отбелязаха по 14 точки