четвъртък, септември 19, 2024
HomeSerie AВъпреки играта с огъня: Наполи празнува победата с 4:0 в Каляри

Въпреки играта с огъня: Наполи празнува победата с 4:0 в Каляри

След колебливия старт SSC Napoli вече постига правилните резултати. Благодарение на победата с 4:0 при гостуването си на намиращия се в подножието на класирането Каляри Калчо, неаполитанците вече имат силни девет точки от четири мача. Но не всичко беше наред тази вечер

Това ли е футболът, който Антонио Конте иска да види? Със сигурност не. Неаполитанците, които можеха да се похвалят с голям брой атакуващи играчи – този път с новото топ попълнение Лукаку в стартовата единайсеторка за първи път, когато пътуваха до Каляри Калчо – не успяха да направят много.

Те демонстрираха голяма доминация само във фазите, ако изобщо я демонстрираха. Играчите също така направиха редица грешни пасове и загубиха владението срещу клуба от Сардиния, който искаше да се държи на положение и се оказа на дъното на таблицата без победа този сезон

Предаването на големия Мерет

И все пак в 18-ата минута изведнъж стана 1:0, защото късметът изигра своята роля. След центриране на Лукаку капитанът на SSC ди Лоренцо веднага стреля ниско и вкара в долния десен ъгъл, само че противникът му Йери Мина го отрази неспасяемо.

Последва изпълнение на Мерет, който вече беше спасил няколко пъти в ранните етапи – а сега се отличи. Вратарят на южноиталианците направи силни спасявания срещу Аци (19-и), срещу Пиколи (41-и), след като играта беше прекъсната заради безредици на феновете, срещу Луперто веднага след почивката (47-и), а също и от удар на Марин от дистанция (56-и). Тук стражът насочи топката към напречната греда с върховете на пръстите си.

Междувременно, с изключение на страхотен шанс за Лукаку, чийто удар отблизо бе блокиран от Замбо Ангиса (25′), от неаполитанска гледна точка не се случи много.

Не 1:1, а 2:0, 3:0 и 4:0

Ясно е, че сардинците заслужаваха поне 1:1 тук. Но те не успяха да преодолеят Мерет – и в крайна сметка трябваше да осъзнаят, че това просто няма да е достатъчно в сблъсъка им с Наполи в четвъртия ден от мача. Също така, защото фаворитите внезапно се откъснаха

Първо Кварацхелия, който беше изпратен от Лукаку, реализира с ледена точност (66′), а след това белгийският нападател сам вкара от близко разстояние, за да увеличи сметката си на два гола във втория си мач за Партенопеите (70′). След овладяна финална фаза защитникът Буонджорно, който се присъедини от ФК Торино през лятото, също вкара, за да оформи крайното 4:0 (90.+3).