неделя, септември 8, 2024
HomeBasketballВъзелът се разкъсва с Франц Вагнер: Отборът на DBB смазва Япония

Възелът се разкъсва с Франц Вагнер: Отборът на DBB смазва Япония

Немските баскетболисти продължават да трупат увереност за Олимпийските игри. Следващата победа е срещу Япония в Берлин. Нещата стават сериозни във Франция след малко повече от седмица

Световните шампиони от Германия спечелиха категорично тестовия си мач на Олимпиадата срещу предстоящия си съперник от предварителния кръг Япония. Отборът на националния треньор Гордън Хърбърт спечели със 104:83 (56:31) срещу азиатците в Берлин и постигна третия си успех в четвъртия подготвителен мач.

Франц Вагнер (27 точки), Денис Шрьодер и Андреас Обст (и двамата по 12) поведоха селекцията на Германския баскетболен съюз с блестящи изяви осем дни преди началото на Олимпийските игри.

„Свършихме добра работа“, заяви капитанът Шрьодер за MagentaSport. „Химията в отбора беше правилна, всички движеха топката. Свършихме добра работа в защита.“ Най-добрият стрелец Вагнер наблегна особено на първото полувреме. Но също така беше добре да се види „къде все още имаме потенциал“, каза той.

Треньорът Гордън Хърбърт коментира: „През първото полувреме играхме добър баскетбол. Не толкова през второто полувреме, но това ще ни помогне“.
В нито един момент отборът му не остави съмнение, че е решен да спечели и тази среща. Шрьодер, който е един от тримата кандидати за ролята на знаменосец на Германия, контролираше играта с обичайния си апломб и умело подготвяше своите съотборници

Франц Вагнер блести в родния си град

Още от първата минута японците на практика бяха без шанс. В страхотната атмосфера в залата на „Остбанхоф“ те водеха с 27:16 след първата четвърт, а на полувремето преднината им нарасна до 56:31. Особено берлинският Франц Вагнер, който играе за Орландо Меджик в НБА, беше неудържим в стария си клуб. Двадесет и две годишният баскетболист направи няколко неудържими пробива към коша и блесна в нападение.

През второто полувреме Вагнер и компания продължиха да оказват натиск. Особено крилото показа защо току-що подписа нов петгодишен договор във Флорида, за който ще получи най-малко 224 млн. долара (около 206 млн. евро). Той беше заменен в края на третата четвърт под аплодисментите на публиката и можеше да наблюдава как колегите му успяват да се справят с преднината.

Най-добри реализатори: Ф. Вагнер (27 точки), Шрьодер (12), Обст (12), Ло (11), М. Вагнер (11) за Германия – Хачимура (19), Тогаши (13), Хиеджима (11), Хокинсън (10) за Япония. – Зрители в Берлин: 10 413