Букър спасява слабия Байерн в последната секунда – Хайделберг и Бамберг постигат първа победа

Баскетболният отбор на ФК Байерн спечели и втория си домакински мач срещу Veolia Towers Hamburg. За целта обаче се нуждаеше от победен гейм на Девин Букър. МЛП Академик победи Вехта пред собствена публика, а Бамберг си осигури първа победа за сезона в Скайлайнърс.

Байерн се върна на правилния път след поражението в Лудвигсбург, но и срещу Хамбург не беше удоволствие. След доброто начало мюнхенци тотално изгубиха инициативата при дебюта на световния шампион Йоханес Фойгтман и изведнъж изостанаха в средата на втората четвърт, а на почивката водеха само с най-малката разлика (42:41).

Байерн не успя да създаде и възглавница след полувремето, като Хамбург остана в борбата благодарение на Брей Айви, а домакините вече почти не попадаха в наказателното поле. В средата на последния период ханзейският клуб водеше с четири точки, преди Ник Вайлер-Баб да предизвика финалната атака със забивка. Хамбург отвърна на удара с няколко тройки, но NBW и Владимир Лучич (15, 7 борби) винаги имаха готов отговор. Въпреки това именно Вайлер-Баб бе човекът, който даде преднина на Хамбург със скъпоструваща атака в последната минута. Киндри Кенеди (15) върна Хамбург напред от центъра, но последната дума имаше Букър, който намери Вайлер-Баб под коша секунда преди края и завърши успешно.

Големият играч беше и най-добрият реализатор с 19 точки, а Ник Вайлер-Баб флиртуваше с трипъл-дабъл (12, 7 борби, 12 асистенции). Андреас Обст (10) отбеляза двуцифрен резултат, а Оскар да Силва (8) грабна единадесет борби. Брей Айви (19) отново беше най-резултатен за Тауърс, а центърът Кур Куат добави 12 точки.

Хайделберг победи RASTA Vechta

След категоричното поражение в първия ден от мача MLP Academics Heidelberg отвърна на удара по впечатляващ начин и победи RASTA Vechta (80:74) в домакинския си дебют за новия сезон. Първоначално изглеждаше, че гостите от север ще надградят силното си начало на сезона. Три успешни поредни стрелби за три точки изведоха RASTA напред в началото, но след като допуснаха няколко ненужни грешки – общо 19 в целия мач – Heidelberg влезе в крачка и пое инициативата. Те бяха водени от Райън Микесел, който завърши с дабъл-дабъл – 22 точки и 11 борби.

През второто полувреме играта се превърна в истински трилър. Докато Вехта разчиташе на силните страни на Тревър Кембъл (13, 5 асистенции) и Джош Гарднър (13, 5 борби), отборът трябваше да се бори с агресивната защита на Академиците. Хайделберг умело се възползва от оборотите на гостите и успя да натрупа малка преднина. Въпреки това Вехта не позволи да бъде напълно разколебана, но големият брой грешни пасове и слабият процент стрелба отвън (10/27) изхвърлиха от строя отбора на старши треньора Мартин Шилер.

Играта остана напрегната и през последната четвърт. Вехта успя да намали разликата до две точки още веднъж, но домакините заиграха по-спокойно в последните минути. Особено впечатляващ беше Дейвид Хорн в решителния момент, който реализира надеждно свободните си удари и завърши мача с 16 точки. Академиците защитаваха умело преднината си и не дадоха на Вехта повече пространство за обрат в мача

Първа победа на Гавел в лигата с Бамберг

Бамберг Баскетс записват първата си победа за сезона под ръководството на старши треньора Антон Гавел в Скайлинерс Франкфурт. В слаб мач, характеризиращ се с грешки в защита и нисък процент на стрелба, гостите в крайна сметка надделяха срещу новопоявилия се клуб. Мачът започна без какъвто и да е атакуващ ритъм от двете страни, което се дължеше на слабия процент на стрелба от центъра (Франкфурт 2/11, Бамберг 2/10). Докато Франкфурт се пребори да се върне в рамките на две точки до почивката, Бамберг впечатли с десет атаки до полувремето.

Първоначално гостите излязоха по-добри през второто полувреме и веднага се отличиха със слам-данк и тройка на Мориц Кример. Франкфурт обаче, воден от силното представяне на Брендън Коплин (16, 6 борби), удържа и дори успя да изравни в един момент. В края на третата част обаче Бамберг отново се развихри и влезе в последната четвърт с преднина от седем точки.

Клубът от Горна Франкония започна периода със серия от 5:0 и дръпна категорично. Въпреки че 18-те грешки на гостите многократно създаваха шансове за Франкфурт, скайлайнерите не успяха да се възползват от тях. Благодарение на сплотената отборна игра и доминиращите отскочили топки (общо 46, от които 17 в нападение) Бамберг в крайна сметка отпразнува заслужена победа с 66:58