неделя, юли 7, 2024
HomeFootballБразилия само на второ място - Винисиус Джуниър и Ко. са вбесени

Бразилия само на второ място – Винисиус Джуниър и Ко. са вбесени

В разгорещен двубой с Колумбия Бразилия пропусна да спечели групата си на Копа Америка и се изправя пред труден четвъртфинал – отчасти заради Винисиус Жуниор.

Бразилският национален отбор още известно време ще трябва да казва лоша дума за Хесус Валенсуела от Венецуела. Реферът на няколко пъти заемаше централно място, когато „селесао“ загуби победата си в групата на Копа Америка с равенство 1:1 срещу Колумбия в сряда вечер (централноевропейско време) и трябваше да признае на съперника си.

Докато Колумбия ще се изправи срещу Панама на четвъртфиналите, Бразилия ще трябва да играе с Уругвай в неделя (3:00 ч. централноевропейско време), който доминира в група С с три победи и 9:1 гола. Още по-горчиво: Винисиус Жуниор ще липсва. В това, което се очакваше да бъде разгорещена среща с колумбийците в Санта Клара, Калифорния, нападателят на Реал Мадрид получи първия от петте жълти картона в седмата минута – неговия втори в турнира.

Винисиус Жуниор зашеметен след схватка – Кордоба вкарва изравнителен гол

Въпреки това Бразилия имаше предимство след началните етапи: след като 32-годишният Хамес не успя да уцели напречната греда с превъзходен свободен удар (8′), Рафиня потъна в ъгъла на вратата с не по-малко умение. Вратарят Камило Варгас не успя да предотврати попадението – 1:0 (12).

Колумбийците, които влязоха в мача в серия от 25 мача без поражение, не бяха впечатлени от това, както и от гола на Давинсон Санчес, който беше отменен заради засада, и продължиха да доминират през останалата част от първото полувреме. И то завърши със спорове.

Винисиус Жуниор падна в двубой с Даниел Муньос в наказателното поле, но за негов ужас не беше отсъдена дузпа, дори и след проверка на VAR. Очевидно съдията Валенсуела и неговият екип бяха на мнение, че Винисиус Жуниор вече се е съблякъл малко преди явния контакт. Във всеки случай Муньос не е удрял топката (43′). Още по-горчиво: Малко преди почивката Муньос изравни, след като беше подготвен перфектно от бившия професионалист от Бундеслигата Хон Кордоба (45.+2).

С последния съдийски сигнал Валенсуела още веднъж увеличава гнева на Бразилия

Тъй като бившата смяна на Франкфурт и Бремен Рафаел Боре пропусна страхотен шанс за Колумбия през второто полувреме, а Варгас спаси далечен удар на жокера Андреас Перейра малко преди края, резултатът остана 1:1, след което бразилците обградиха Валенсуела. Той беше добавил към гнева им, като не позволи изпълнението на ъглов удар секунди след изтичането на времето за спиране

В паралелния мач Коста Рика победи без точка Парагвай с 2:1, но това не беше достатъчно, за да застраши прогреса на Бразилия. За да се случи това, фаворитите трябваше да загубят, а Коста Рика да празнува разгромна победа