четвъртък, септември 19, 2024
HomeMotorsportsБрад Биндер признава: KTM все още не е разбрал каква е задната...

Брад Биндер признава: KTM все още не е разбрал каква е задната гума за 2024 г.

При сравняване на общите времена от последните състезания в MotoGP с миналогодишните, пилотът на КТМ Брад Биндер осъзнава, че конкуренцията е спечелила повече позиции

Последният път, когато КТМ спечели състезание от MotoGP, беше преди почти две години. Брад Биндер триумфира в Гран при на Тайланд през октомври 2022 г. Оттогава насам KTM празнува серия от втори и трети места в неделя. От 2023 г. насам обаче има само победи в проведените спринтове. Но и последната досегашна победа в спринта за КТМ беше преди повече от година

През настоящия сезон 2024 г. в MotoGP KTM се бори с проблем, който не е наблюдаван през предишните години. Те се борят за оптимално използване на гумите, предоставени от Michelin за RC16. В сравнение с 2023 г. конструкцията на задната гума е различна.

„Това е малко сложно. Не сме разбрали как можем да използваме най-добре тази гума“, казва Биндер и обяснява: „В момента изглежда, че в нашия случай задната гума има по-скоро вредно въздействие върху предната гума, отколкото би била предимство за задното колело.“

Само в трите предишни Гран при – неделните състезания в Муджело, Асен и на Заксенринг – общото време на победителя е било средно с 22 секунди по-ниско от времето на победителя от предходната година. Гран при на Германия е завършила с дванадесет секунди по-бързо, Гран при на Италия – с 25 секунди по-бързо, а Гран при на Холандия – дори с 30 секунди по-бързо.

„Ако погледнете общите времена на състезанията, изглежда, че всички са станали по-бързи. За съжаление, ние не станахме толкова по-бързи, колкото останалите“, въздъхва пилотът на КТМ Биндер, когато се сравнява с конкуренцията, особено с Ducati.

И затова Биндер подчертава категорично: „Все още трябва да разберем как можем да използваме най-добре задната гума. Ако продължим да работим усилено, тогава ще успеем да спечелим отново. За съжаление, в момента не разполагаме с необходимото темпо, за да завършим първи. Но съм сигурен, че можем да го направим отново, щом всичко се събере перфектно. Това винаги е комбинация.“