Site icon Sports of the Day

Благодарение на силното второ полувреме: FC Bayern си осигурява последния билет за четвъртфиналите

В последния мач от 16-ия кръг в турнира за Купата на BBL ФК Байерн Мюнхен победи Telekom Baskets Bonn с 91:85. Мюнхенци се нуждаеха от силно второ полувреме, особено от Карсен Едуардс, за да обърнат мача и да си осигурят последния билет за четвъртфиналите

Домакините започнаха многообещаващо: Те сложиха началото с впечатляваща серия от 15:2, включително пет тройки. Дариус Макгий (24 точки, 6 асистенции) по-специално изигра ключова роля за ранния успех с четири последователни тройки, включително три в рамките на една минута.

15:3, за да даде на Мюнхен първата си преднина

Въпреки силния старт на Бон, Байерн влезе по-добре в мача през второто полувреме: Макар че „кошничарите“ защитиха преднината си до почивката, третата четвърт показа по-голямата класа на фаворитите. Серия от 15:3 на мюнхенци им позволи да поведат за първи път от първата четвърт насам и бързо да я увеличат до десет точки. Бон трябваше да се бори и с проблеми с фауловете, които ограничаваха най-вече Макгий.

Едуардс се погрижи за решението

Подкрепяни от домашната публика, баскетболистите продължиха да се борят за лидерството. Въпреки проблемите с фауловете те намалиха разликата до 71:77 и дори до 82:84 в един див финален момент, когато Макгий вкара важна тройка. Едуардс веднага отвърна на удара с тройка, а Макгий добави още една. Дори 37 секунди преди края на срещата, резултатът остана непроменен при 85:87.

Напрежението продължи чак до последните секунди, но Мюнхен запази преднината си във времето и тя не беше достатъчна за Бон да осъществи големия обрат. В крайна сметка Байерн триумфира, а Карсен Едуардс отбеляза 23 точки (всичките през второто полувреме), за да се открои като най-добър реализатор заедно с Анди Обст (16, 4 асистенции), докато Дариус Макгий беше най-добрият играч в мача.