събота, юли 6, 2024
HomeBasketballБерлин налага пети мач: Браун извежда Алба до победа в Кемниц

Берлин налага пети мач: Браун извежда Алба до победа в Кемниц

Поради изключителния Стърлинг Браун Алба Берлин отрази първия мачбол на „деветките“ от Кемниц и изравни полуфиналната серия на 2:2

Нинърс Кемниц започна по-добре пред собствена публика и в средата на първата четвърт поведе с шест точки. Алба Берлин обаче не позволи да бъде разколебан и изравни за първи път при 20:20, а първата четвърт в крайна сметка отиде в полза на Кемниц с минималната разлика 28:27.

Кемниц продължи да оказва натиск и през втората четвърт, а клубът от Саксония успя да компенсира отсъствието на отстранения си център Кевин Йебо през първото полувреме. На почивката „деветките“ водеха с осем точки (51:43)

След почивката и без това напрегнатата игра стана все по-напрегната и в нея се прокраднаха редица фалове и от двете страни. А Берлин, воден от силния Стърлинг Браун, си проправяше път все по-близо до Кемниц. През второто полувреме нападателят от столицата наистина се разгорещи и в крайна сметка 29-годишният американец бе най-изявеният играч на терена с 25 точки.

Алба поведе за първи път от много време насам седем минути преди финалната сирена, като Мат Томас реализира три свободни хвърляния. Въпреки че Хемниц отново изравни чрез Йонас Рихтер от линията за изпълнение на фаул, за да направи резултата 77:77, инерцията вече беше в полза на Алба. Клубът от Берлин направи серия от 11:0, за да дръпне с 91:80 и Кемниц вече нямаше отговор.

В резултат на това съперникът на Байерн Мюнхен във финалната серия на BBL ще бъде определен в четвъртък вечер (18:30 ч.) в Берлин. След това победителят от този мач ще предизвика лидерите от основния кръг и носителите на купата във финалната серия, която започва в събота.