понеделник, октомври 7, 2024
HomeSerie AБез Хумелс, без тройка: Рома се задъхва

Без Хумелс, без тройка: Рома се задъхва

Дори след смяната на треньора AS Roma все още не се е върнал на пътя към успеха. След неотдавнашното разочарование от Лига Европа, следващият неуспех за амбициозните „джалороси“ последва в клуба от дъното на Серия А

Това можеше да бъде двубой между двама световни шампиони от 2006 г., но докато треньорът на Монца Алесандро Неста беше дал акъл в долната част на таблицата въпреки неотдавнашното поражение с 2:0 в Неапол и продължаващата им серия без победа, търпението на шефовете на Рома се скъса още преди седмици. Резултатът: изненадващо ранното напускане на Даниеле де Роси и назначаването на опитния Иван Юрич.

Въпреки двете поредни победи в Серия А, „джалоросите“ все още не са успели да се разгърнат истински под ръководството на 49-годишния хърватин. След разочароващото 0:1 в Лига Европа при гостуването на шведския аутсайдер ИФ Елфсборг, сега последва мрачно 1:1 в Монца.

Изкуплението на Довбик веднага се размива

В този 7-и ден от мача столичани създадоха много повече владения на терена и шансове от изоставащите. Въпреки това римляните не успяха да превърнат това в голове през първите 45 минути, отчасти защото Суле удари само гредата (14-та минута), Пелегрини за малко не уцели вратата от много добра позиция (23-та минута), а Коне също не успя да постави крака си на правилното място (25-та минута).

Най-малко Рома, в чийто състав липсваха Дибала (мускулни проблеми) и Хумелс (все още без нито една минута стаж заради настинка), засили темпото след подновяването на играта. Заслужената награда: 1:0 чрез тартора Довбик (61′). Едрият украинец защити топката след хитър пас на Кристанте, дриблира, финтира няколко пъти и завърши уверено в десния ъгъл.

Преднината обаче трая само девет минути. Защо? Даниел Малдини, наскоро номиниран за първи път за Squadra Azzurra и като трети Малдини, изгради и надигра Карбони отляво на наказателното поле. Вратарят на AS Свилар не успя да отрази острото центриране на Карбони и позволи на Дани Мота, който се бе появил на терена само няколко минути по-рано, да се разпише (70′).

Резултатът остана непроменен, след като бившият играч на Гладбах Коне пропусна още два пъти (76′ и 90.+5). По този начин Джалоросите се застояха в средата на таблицата с четири равенства, докато Монца – също с четири равенства – остана на дъното на таблицата.