вторник, юли 2, 2024
HomeFootballБез Меси и треньора Скалони: Мартинес затвърждава перфектната групова фаза на Аржентина

Трети мач, трета победа: Аржентина се класира на четвъртфиналите на Копа Америка без грешка, въпреки отсъствието на суперзвездата Лионел Меси и треньора Лионел Скалони срещу Перу. Вместо това Лаутаро Мартинес е в центъра на вниманието

Аржентина вече беше стигнала до четвъртфиналите след два мача, но световните шампиони завършиха отлично груповата фаза на Копа Америка с победа над Перу с 2:0 на стадион „Хард Рок“ в Маями. И то въпреки отсъствието на двамата Лионелс.

Суперзвездата Лионел Меси отсъстваше заради контузията в бедрото, която получи във втория мач от групата срещу Чили (1:0). Поради това капитанът на защитаващите титлата си футболисти почиваше, след като мястото им на четвъртфиналите беше решено още преди последния мач. На треньора Скалони пък не беше позволено да седне на пейката, тъй като той беше отстранен от КОНМЕБОЛ заради многократните късни завръщания на отбора от полувремената в последните мачове.

Паредес се провали от бялата точка, но Мартинес вкара гол

Скалони беше заменен от помощник-треньора Валтер Самуел, а Лаутаро Мартинес замени Меси на терена. След като преди почивката Аржентина имаше трудности срещу перуанците и се оттегли на полувремето при резултат 0:0, през второто полувреме Мартинес откри резултата за 1:0 (47′). Анхел ди Мария завърши прекрасна комбинация в средата на терена с точен пас към Мартинес, който бе изведен сам срещу вратаря и запази нерви, за да завърши.

Леандро Паредес удари греда с ръка в 72-ата минута, но това не промени с нищо победата на световните шампиони. Вместо това Мартинес направи 2:0 четири минути преди края с лоб от дълъг пас. По този начин голмайсторът на Интер Милано подпечата перфектната групова фаза, без да загуби точка или да допусне гол.

Все още е под въпрос дали Меси ще бъде отново на разположение на четвъртфиналите. Въпреки че състоянието на 37-годишния играч постепенно се подобрява, аржентинците „ще продължат да слушат него и лекарите“, както каза Самуел по отношение на Меси.

Канада също продължава

В допълнение към Аржентина, Канада, която за първи път гостува на южноамериканското първенство, също продължи към следващия кръг. Равенството 0:0 срещу Чили беше достатъчно за канадците да завършат на второ място в група А.