понеделник, септември 16, 2024
HomeUEFA"Безсмислен футбол": Хумелс се изказва след поражението от BVB

„Безсмислен футбол“: Хумелс се изказва след поражението от BVB

Матс Хумелс беше недоволен след ясната загуба с 4:2 срещу Глазгоу Рейнджърс – и говори безпощадно за слабостите на Дортмунд.

„Играем много безсмислен футбол“, разгневи се шефът на защитата на Дортмунд Матс Хумелс пред микрофона на „RTL“ след поражението от Глазгоу Рейнджърс (2:4). Хумелс е раздразнен от многото „ненужни загуби на топката“ и лесно допуснатите голове. „Можеш да печелиш и да губиш по този начин. Но никога няма да успееш по този начин.“

Погледът към последните няколко мача показва възходите и паденията на Борусия: ясната победа с 5:1 срещу Фрайбург беше последвана от отпадане за купата от Санкт Паули (1:2), победа с 3:2 в Хофенхайм, срив с 2:5 срещу Леверкузен – и сега ясно 3:0 в Унион, последвано от поражение с 2:4 в Лига Европа. Затова Хумелс изисква: „Голямото заглавие за нас е: сериозен, ориентиран към успеха футбол.“ Точно това ще предотврати ненужните загуби на топки отново и отново.

No Dortmund strength

„Треньорът се занимава с това, ние не го прилагаме в много позиции“, каза Хумелс на съотборниците си. „Кога да играете, кои пасове, в кои ситуации рискът е добър и къде не?“ Защитникът изобщо не беше доволен от решенията, взети срещу Глазгоу: „По начина, по който се обръщам към него, вече може да се каже, че това не е една от силните ни страни.“

Гласгоу Рейнджърс се възползва по най-добрия начин от ленивите минути на Дортмунд преди и след почивката, за да се постави в отлична позиция за втория етап. Хумелс и компания ще трябва да подобрят значително представянето си следващия четвъртък, ако искат да стигнат до последния 16-и кръг на Лига Европа на стадион „Иброкс“ в Глазгоу.