Барселона губи генералната репетиция – и се притеснява за Гюндоган

Генералната репетиция на ФК Барселона преди началото на сезона срещу Валенсия беше истинска катастрофа. Каталунците бяха разгромени от AS Monaco – и също така се притесняват за Илкай Гюндоган

За ФК Барселона това беше контролен мач, който трябва да се забрави. С почти пълния си състав, хората на старши треньора Ханси Флик бяха победени с 3:0 от Монако на Ади Хютер в понеделник вечер. Някои от 40 000-те зрители на Олимпийския стадион в Барселона, който продължава да служи като алтернативно място за провеждане на мачове по време на реконструкцията на „Камп Ноу“, дори признаха с освирквания първия, но тежък погром в лятната подготовка.

Така „Трофео Жоан Гампер“, който традиционно се играе в чест на футболния пионер Жоан Гампер – швейцарецът е отговорен за основаването на ФК Барселона – се премести на френското средиземноморско крайбрежие и за първи път от дванадесет години не в клуба домакин.

Спортното представяне на каталунците обаче, особено през второто полувреме, в което Монако вкара и трите гола след безголово първо полувреме, вероятно е било далеч по-сериозно

Гюндоган първо е заменен, а след това отново е заменен

За Флик това отваря нежелани строителни площадки само няколко дни преди откриващия мач в Ла Лига срещу Валенсия. Каталунците не успяха да надградят понякога атрактивния, бърз и интензивен стил на игра от другите подготвителни мачове, когато между другото победиха Реал (2:1) и направиха равенство с Ман Сити (2:2; в редовното време). Обратно, скоростта и дълбочината на Монако в атака създадоха проблеми на FCB.

За да се влошат още повече нещата, Флик трябва да се притеснява и за сънародника си Гюндоган. Капитанът на ДФБ влезе като резерва през второто полувреме, но след малко повече от 20 минути трябваше да излезе с разкъсване на главата. 33-годишният футболист е получил неволен удар с лакът. В понеделник вечерта обаче все още не беше ясно дали контузията на Гюндоган е по-сериозна и дали участието му в първия мач е на дневен ред.