Атлетико е забранен на трибуните след скандал в дербито

Атлетико Мадрид трябва не само да плати глоба след безредиците на дербито с Мадрид, но и да блокира трибуните

Спортната страна на дербито срещу Реал Мадрид (1:1) остана на заден план миналата неделя вечер. Атмосферата на „Сивитас Метрополитано“ дотолкова излезе извън контрол, че се наложи да се намеси дисциплинарната комисия на испанската футболна асоциация RFEF.

В резултат на това Атлетико Мадрид трябваше да затвори част от трибуните си след размириците. Забраната важи за следващите три домакински мача и засяга най-вече „Фондо Сур“, откъдето привържениците са хвърляли предмети на терена. Атлетико трябва да плати и глоба в размер на 45 000 евро

Инцидентите се случиха, след като Реал поведе в 64-ата минута. Тогава вратарят Тибо Куртоа, бивш играч на Атлетико, се е обърнал триумфално към привържениците на домакините. Те хвърлиха по него запалки, наред с други неща. Куртоа не беше ударен, но играта беше прекъсната за около 15 минути.

В понеделник Атлетико обяви, че едно лице е било идентифицирано и му е било забранено да влиза на стадиона до живот.