Асистенция и гол: Real празнува благодарение на жокера Винисиус Жуниор

Реал се наложи с 1:0 у дома над Еспаньол Барселона след автогол. Но тогава Карло Анчелоти включи в игра Винисиус Жуниор, за да обърне мача. Белите спечелиха с 4:1.

Поради натоварения списък с мачове треньорът на Реал Анчелоти направи четири промени след поражението с 3:1 от Щутгарт: Милитао, Фран Гарсия, Модрич и Арда Гюлер започнаха на мястото на Рюдигер, Менди, Васкес и Винисиус Жуниор.

Ролите бяха ясни, разбира се, като Реал Мадрид влезе в мача като голям фаворит. През първото полувреме „белите“ също бяха по-добри и владееха много топката, но на „бланкосите“ им липсваше прецизност в завършването.

Двата най-добри шанса се паднаха на Мбапе, който не успя да преодолее Гарсия от остър ъгъл (11′), а другият – от 16 метра (21′). Еспаньол нямаше много какво да предложи напред, но се защитаваше с пълна отдаденост, за да запази резултата 0:0 на почивката

Реал отговори на автогола на Куртоа

След почивката аутсайдерите станаха по-смели, а далечният удар на Ромеро профуча малко надясно (48′). Сега гостите разбраха, че има нещо в това – и изведнъж дори поведоха: Жофре засече дълга топка, чието центриране от основната линия Куртоа за съжаление насочи в собствената си врата с лявата си пета (54′). Отговорът на „белите“ беше първокласен, тъй като Карвахал изравни само четири минути по-късно. Преди това стражът на гостите Гарсия бе позволил на Белингъм да се промъкне през

Винисиус Жуниор с асистенция и гол

Напълно естествено белите вече искаха повече, а загубата на точка от Еспаньол очевидно не беше на дневен ред. И Реал обърна мача – до голяма степен благодарение на резервата Винисиус Жуниор. Бразилецът първо подаде чудесно с външната страна на крака към Родриго, който завърши, за да направи 2:1 (75′). Три минути по-късно Винисиус Жуниор бе изпратен по пътя си от Мбапе и с леден финал отдясно вкара за 3:1 (78′).

Това, разбира се, реши мача, а Мбапе дори направи резултата 4:1 с дузпа след фаул срещу Ендрик (90′). Така Реал си написа домашното и записа четвъртата си поредна победа в състезанието. Белите продължават кампанията си в лигата във вторник (21:00 ч.) с домакински мач срещу Депортиво Алавес.