събота, юни 29, 2024
HomeFootballАржентина на четвъртфиналите след реванш - първата победа на Марш е засенчена

Аржентина на четвъртфиналите след реванш – първата победа на Марш е засенчена

Аржентина успешно взе реванш срещу Чили на Копа Америка и стана първият отбор, достигнал до четвъртфиналите. Канада влезе в историята в Канзас Сити

През 2016 г. Аржентина загуби финала на Копа Америка от Чили с дузпи на стадион „Метлайф“ в Ню Джърси – и впоследствие пропуснатият Лионел Меси обяви оттеглянето си. Осем години по-късно двата отбора се срещнаха отново на същото място, този път в груповата фаза, с различен резултат и, разбира се, със завръщането на Меси в националния отбор само два месеца по-късно.

В сряда вечер (централноевропейско време) 37-годишният футболист, който се завърна в понеделник, победи Чили с 1:0 с „албиселесте“, за да достигне до четвъртфиналите след едва втория си мач в групата – без да загуби точка и без да допусне гол. Както и при победата с 2:0 на откриването срещу Канада, резервата Лаутаро Мартинес отбеляза в 88-ата минута. Нападателят опразни корнер на Меси

Аржентина на ръба на победата в групата – историческият гол на Давид

Предварително действащите световни шампиони доминираха в мача, но нямаха късмет при завършването му. Меси удари далечната греда с далечен удар (36′), а бившият играч на Щутгарт Николас Гонсалес, който този път започна на мястото на Анхел ди Мария, беше отказан от ветерана Клаудио Браво, който насочи удара му в напречната греда (61′). Браво бе на линия и при поредното си силно спасяване в продължението на мача, спирайки удара на Мартинес при контраатака

Аржентина все още е на една точка от спечелването на групата, а Чили се нуждае от победа срещу Канада, за да продължи към елиминационните етапи след скромното си равенство 0:0 срещу Перу в груповата фаза. За момента канадците са на второ място след Аржентина. В Канзас Сити първият гол беше достатъчен на дебютантите в турнира, за да постигнат първата си победа на Копа. Джонатан Давид влезе в историята, когато отбеляза в края на бърза контраатака за 1:0 срещу Перу (74′). Треньорът Джеси Марш също успя да празнува за първи път в своя мандат.

Перу се беше отслабило, когато защитникът Мигел Араужо влезе безразсъдно в единоборство в 59-ата минута и удари Якоб Шафелбург изцяло в голлинията, както и в топката. След проверката на VAR първоначално показаният жълт картон бе превърнат в червен

40-годишният Гереро пропуска изравнителен гол – асистент-съдията се срива

Канадците все пак трябваше да благодарят за победата на вратаря Максим Крепо – съотборник на Араужо в Портланд Тимбърс. 30-годишният футболист, който на моменти вече беше докарал до отчаяние Меси & Ко. в откриващия мач, направи няколко силни спасявания, включително свободен удар от резервата и вече 40-годишен бивш професионалист от Бундеслигата Паоло Гереро в края.

Мачът беше помрачен от инцидент малко преди почивката: асистент-съдията Умберто Панхой от Гватемала припадна при температури от почти 40 градуса и се наложи да бъде откаран в болница.