Site icon Sports of the Day

Алейш Гарсия с черешката на тортата в Ленс – страхове за Артур

В първия от трите тестови мача на Леверкузен в рамките на осем дни трите летни попълнения заеха централно място при равенството 2:2 в Ленс. Особено впечатляващ беше пристигналият от ФК Жирона Алейш Гарсия. От друга страна, бразилецът Артур трябваше да напусне терена с контузия

Алеиш Гарсия, който беше привлечен като потенциална алтернатива на Гранит Хака, за първи път игра заедно с швейцарския нападател в задната шестица. И въпреки че 27-годишният футболист допусна рядка грешка през първото полувреме, позволявайки на РК Ленс да стреля, техничарят доказа класата си

Алекс Гарсия насочваше с жестове и думи, доказа качествата си в късите пасове, присъстваше много – и сложи черешката на тортата след почивката с дългия си пас към резервата Флориан Вирц, който вкара с удар от воле за 1:2.

Първият гол беше отбелязан от Мартин Терие, с когото Байер 04 беше подписал договор от Стад Рен. Мощният изстрел на 27-годишния нападател, който започна в халфовата линия отляво на позицията на Вирц в схема 3-4-3, беше най-забележителният ход на французина и подчерта неговите завършващи качества. Иначе Терие остана незабележим, но допусна груба грешка в собственото си наказателно поле, която доведе до добър шанс за Ленс

„Новите играчи се вписаха добре „

Третият нов играч изигра солиден мач. Жеануел Белосиан, който замени европейския шампион Алехандро Грималдо, който подобно на победителя в Копа Америка Ексекиел Паласиос няма да започне тренировки до следващата седмица, се изяви в офанзивен план още в 10-ата минута с авантаж до основната линия и опасно подаване. 19-годишният играч, който също дойде от Рен и вече направи зряло впечатление в тренировъчния лагер, би трябвало да се ориентира в Бундеслигата без особени проблеми.

Териер с гол, Алейш Гарсия с мечтан пас и Белучиан със сдържано представяне – „новодошлите днес се вписаха добре, дори в тренировъчния лагер“, обясни атакуващият играч Йонас Хофман след мача, „не само на терена, но и извън него“. И добави с намигване по отношение на ритуала по посрещането: „Пеенето също беше страхотно. Засега можем да бъдем много, много доволни от новите играчи.“

Още едно притеснение за железопътния играч Артур

Друг играч, който също се счита за ново попълнение, въпреки че вече дойде в Леверкузен през 2023 г., е бразилецът Артур. 21-годишният футболист пропусна по-голямата част от предсезонната подготовка поради две сериозни травми на мускулни сухожилия. След мача в Ленс в Байер отново са малко притеснени за десния бек, който беше разположен на десния фланг в система 3-4-3

Международният състезател получи изключително болезнен удар в десния крак в края на мача след изключително динамичен фаул от защитник на РК и не успя да довърши мача. Дали става въпрос за нещо повече от натъртване, ще бъде изяснено след завръщането му в Германия