Алеиш Гарсия дава първия вкус, но Байер все още не е леден

Двойният победител Байер 04 Леверкузен спечели с 2:1 първия си мач от предсезонната подготовка. Отборът на треньора Хаби Алонсо игра убедително на терена на третодивизионния клуб Рот-Вайс Есен, но не се оказа ефективен в завършването

Въпреки че Хаби Алонсо трябваше да се справя без осем ключови играчи от предишния дубъл на Хафенщрасе в Есен, Байер 04 вече показа някои добри подходи при седмото място на отбора от предишния третодивизионен сезон. Въпреки това „Веркс“, които бяха много офанзивни в отсъствието на интернационалите (Вирц, Тах, Андрич, Кшака, Паласиос, Грималдо, Фримпонг, Хинкапи), не успяха да вкарат гол до 45-ата минута, когато Натан Тела заобиколи стража на RWE Якоб Голц след грешка на Тобиас Краулич и вкара от остър ъгъл.

Колкото и плавни да бяха комбинациите на Байер 04, клубът от Бундеслигата пропиля шансовете си и след час можеше да вкара четири или пет гола. Но германските шампиони все още не показваха ефективността и ледената студенина от предишния сезон.

От четирите нови попълнения – Жануел Белочиан, Мартин Териер, Андреа Натали и Алейш Гарсия, последният се появи най-впечатляващо. Испанецът, който заедно с атакуващия играч Йонас Хофман оформи двойната шестица в схема 3-4-3, за първи път даде да се разбере за уменията му.

И не само защото участваше пряко във втория гол, както при 1:0, когато прецизното му подаване към Патрик Шик се озова в далечния ъгъл. Невъзможно беше да се каже дали чехът, който беше отпразнуван като голмайстор, действително е докоснал топката, дори и на забавен кадър

Bayer практикуваше висока преса, особено преди полувремето, и печелеше много от топката, но също така показа някои проблеми с координацията в средата на първото полувреме, което позволи на Есен да се освободи многократно. Въпреки това, десет тренировъчни дни след началото на подготовката, представянето на Леверкузен със сигурност беше привлекателно. Въпреки че RWE отбеляза изравнителен гол чрез Леонардо Воник, след като Байер беше сменил много млади играчи в последния половин час.