четвъртък, септември 19, 2024
HomeBasketballВъпреки силното представяне: Улм губи от лидера Гран Канария

Въпреки силното представяне: Улм губи от лидера Гран Канария

Въпреки силното представяне, то не беше достатъчно за ratiopharm Ulm в Еврокъп: Баскетболният отбор от Бундеслигата беше победен от лидера Гран Канария.

Баскетбол Отборът от Бундеслигата ratiopharm Улм допусна четвърто поредно поражение в Еврокъп въпреки смелата си игра. Във вторник вечерта отборът на треньора Яка Лакович загуби от лидера в група Б Гран Канария с 93:94 (44:48). Отборът на Улм остава на седмо място в предварителния кръг на Еврокъп, група В. Първите осем от десетте отбора в групата ще достигнат до последните 16, а на Улм им остават три мача.

Zugic увеличава температурата – Улм не може да използва инерцията

След началните проблеми в защита Улм намери пътя към успеха с 16:4, като благодарение на десетте си тройки през първото полувреме на моменти имаше преднина от осем точки. Но гостите от се прибраха в съблекалнята с преднина от четири точки благодарение на предимството си в размер.

След почивката швабите винаги оставаха на една ръка разстояние, главно благодарение на 18-годишния Федор Зугич (22 точки). В средата на последния период Улм набра скорост и направи серия от 8:0. Във вълнуващата финална фаза Гран Канария вкара победен гол 19 секунди преди края.