петък, октомври 25, 2024
HomeBasketballСилен дебют на Томпсън: Маверикс с първа победа срещу Сан Антонио

Силен дебют на Томпсън: Маверикс с първа победа срещу Сан Антонио

Далас Маверикс спечелиха първия си мач за сезона срещу Сан Антонио Спърс. Миналогодишните финалисти победиха Виктор Уембаняма и компания със 120:109 в двубоя в Тексас. Клей Томпсън направи добър дебют

Старшията вкара 22 точки (7/13 FG) в дебюта си за Далас, а освен това реализира шест от десетте си тройки. Като отбор домакините вкараха 19 стрелби от разстояние, като 13 (от 21) преминаха през обръча след почивката, когато Мавс най-накрая се откъснаха напред. На полувремето „шпорите“ все още имаха само една точка преднина (49:47).

След това нападението на Далас беше неудържимо, а наред с Томпсън гореше и Лука Дончич, който завърши мача с 28 точки (9/25), десет борби и осем асистенции след посредствено първо полувреме. Кайри Ървинг (15, 6/17) все още търсеше своя ритъм, а Дерек Лайвли II (15, 11 борби, 6 асистенции) допринесе с дабъл-дабъл, идвайки от пейката. Макси Клебер игра 15 минути и записа три точки (1/3), четири борби и силен блок.

През третата четвърт Мавс отбелязаха 40 точки, а след пас без поглед от Дончич за Пи Джей Уошингтън (11) преднината им изведнъж стана 14 точки. Спърс се върнаха в рамките на три точки, но в началото на последния период Мавс удариха пет поредни тройки (3х Дончич, 2х Томпсън) и само за три минути направиха серия от 15:2.

NBA: Виктор Уембаняма все още търси формата си

Виктор Уембаняма не изигра добър мач за Спърс. Действащият новобранец на годината вкара 17 точки и грабна 9 борби, но също така пропусна 4 стрелби и порази едва 5 от 18-те си опита (1/8 тройки). Новото попълнение Крис Пол (3, 1/6, 7 борби, 8 асистенции) също все още не беше онзи импулс, на който се надяваха „шпорите“, а Джереми Сохан и Джулиан Шампани бяха най-добрите реализатори на „шпорите“ с по 18 точки.

Сега на „шпорите“ им предстоят пет поредни домакински мача в програмата, като те започват с Хюстън в „Аламо Ривър“ в неделя вечер. В същия ден „Мавс“ са домакини на „Финикс Сънс“, които ден по-рано постигнаха трудна победа в продълженията срещу „Ел Ей Клипърс“.