szerda, október 23, 2024
HomeFootballA Leeds a tabella élére ugrott - de Farke aggodalmai nőnek

A Leeds a tabella élére ugrott – de Farke aggodalmai nőnek

A Leeds United hat bajnoki mérkőzés óta veretlen, és sorozatban második győzelmével kedd este átmenetileg átvette a vezetést a Championship tabellájának élén. Daniel Farke aggodalmai azonban továbbra is nőnek

A döcögős szezonkezdet után a Leeds United egyre jobb és jobb. Kedd este a fehérek negyedik hazai meccsüket nyerték meg (az eddigi hatból). A favoritok egy korai kettős találatból profitáltak a Watford FC elleni 2-1-es győzelem alkalmával.

A Watford kapusa, Bachmann azonban kivette a részét a sikerből. A korábbi osztrák válogatott kapus (14 válogatott mérkőzés) a negyedik percben nem nyújtott jó teljesítményt, amikor Firpo a büntetőterületen belül a balszélső Ramazanit etette, akinek erőteljes lövését Bachmann csak a vonal mögül tudta hárítani.

Három perccel később Gnonto jobbról érkező, ártalmatlan keresztlabdája volt az, ami láthatóan bosszantotta Bachmannt. A 30 éves játékos előre lökte a labdát, ahol a korábbi Union-játékos Aaronson érkezett, és a jobb alsó sarokba fejelt. Az amerikai válogatott játékosnak ez volt a harmadik gólja a szezonban.

Farke arcáról azonban hamar eltűnt a mosoly. A gólszerző Ramazanit már 14 perc után le kellett cserélni sérülés miatt, arca eltorzult a fájdalomtól. A sérülésgondok a középpályán egyre nőnek: a korábbi lipcsei játékos Ampadu és az ex-bremer Gruev már hosszútávon kiesett térdsérüléssel, míg a jobbszélső James is többször kényszerült szünetre ebben a szezonban.

Baah visszahozza az izgalmakat

A Leedsnek – az ex-düsseldorfi Tanaka még a szünet előtt sárga lapot kapott – legkésőbb a folytatástól féltenie kellett a hazai győzelmet. A Watford újult erővel jött ki az öltözőből – és Baah távoli sarokba tartó, erőteljes lövésével egyenlíteni tudott (47′).

A fehérmezesek végül megtartották előnyüket, így átmenetileg megosztoznak a tabella élén a Sunderland FC-vel. A Leedshez hasonlóan a Sunderlandnek is 22 pontja és 19-8 gólja van – de egy meccsel kevesebbet játszott. A Fekete Macskák szerda este a Premier League-ből kiesett Luton Townt fogadják.