вторник, октомври 22, 2024
HomeFootballНеуспех за силата на двамата: Интер трябва да се справи без Калханоглу...

Неуспех за силата на двамата: Интер трябва да се справи без Калханоглу и Ачерби

Тесната трудова победа на Рома с 1:0 донесе на Интер Милано и две кадрови неуспехи. И полузащитникът Хакан Калханоглу, и Франческо Ачерби ще бъдат извън игра – точната продължителност на отсъствието им не е известна

Благодарение на Лаутаро Мартинес: 27-годишният капитан на Милан направи разликата в неделя вечер с победното си попадение за 1:0 в 60-ата минута на мача.

Преди това обаче треньорът на Интер Симоне Индзаги вече трябваше да направи две оттегляния. Полузащитникът Хакан Калханоглу (30 г.) и защитникът Франческо Ачерби (36 г.) бяха получили мускулни травми още през първото полувреме.

Калханоглу се е „опитал да си пробие път “

В понеделник „нерадзурите“ потвърдиха чрез изявление на клуба, че двамата специалисти ще трябва да си вземат почивка. „Калханоглу премина преглед с ядрено-магнитен резонанс в Клиничния институт „Хуманитас“ в Розано тази сутрин след смяната му във вчерашния мач с Рома. Изследванията показаха разтежение на мускулите адуктори в лявото му бедро.“

След мача треньорът Индзаги вече разкри пред DAZN, че Калханоглу така или иначе не е бил напълно готов за игра: „През последните няколко дни той не беше в най-добрата си форма, така че тази вечер щях да му дам почивка.“ Въпреки това не е имало достатъчно алтернативи, така че той е бил включен. „Накрая се опита да се пребори, но още в началото усети болка в областта на адуктора и спря, преди да се влоши.“

Ачерби също се е оттеглил със същата мускулна травма

Горката новина е, че двамата ключови играчи не само ще пропуснат мача на Интер Милано от Шампионската лига в Берн в сряда, но изглежда, че няма да участват и в голямото Дерби д’Италия срещу рекордния шампион Ювентус в неделя. Според медиите целта е предпоследният мач от Серия А в Емполи (30 октомври, 18:30 ч.).

В крайна сметка ломбардците разполагат с широк състав. Двамата контузени играчи в Рим в неделя бяха заменени от наскоро укрепналия италиански национал Давиде Фратези (25 г.) и холандския национал Стефан де Врий (32 г.).