hétfő, október 21, 2024
HomeBundesligaGerhardt egyértelmű szavai: „Úgy éreztem, mindenki azt csinált, amit akart”

Gerhardt egyértelmű szavai: „Úgy éreztem, mindenki azt csinált, amit akart”

Ez volt a harmadik vereség a szezon negyedik hazai mérkőzésén. A VfL gyenge teljesítményét tetézte a pályára küldés, a csapatkapitány ötödik sárga lapja és az egyik legrégebben játszó játékos egyértelmű kritikája

A végén jött a híres „elhasznált nap”, amit a játékosok éppen a Werder Bremen elleni Bundesliga-mérkőzésre vettek be. A VfL Wolfsburg hét meccs után nemcsak az első hazai győzelmétől, hanem a saját elvárásaitól is mérföldekre van lemaradva. 2:4 a Werder ellen – ezzel a nehéz szezonkezdet után mindössze két győzelemmel állnak az alagsori Kiel (2:0) és Bochum (3:1) ellen, és a 13. helyen a tabellán, ami semmiképpen sem felel meg a klub elvárásainak

Gerhardt: „Egy olyan arc, amit semmilyen körülmények között nem szabad még egyszer megmutatnunk ”

Azt követően, hogy Tiago Tomas a 19. percben 1:0-s vezetést szerzett, két eset is kizökkentette a Wolfsburgot a pályáról. Először is a csapatkapitány Maximilian Arnold, aki fél óra elteltével a brémai Romano Schmiddel folytatott párharcban a fejére és a hátára esett, később a mérkőzés folyamán sérülten kellett levonulnia, ráadásul ötödik sárga lapját is begyűjtötte, amikor lecserélték a labda késleltetése miatt. Mitchell Weiser, a korábbi Wolfsburg-játékos Patrick Weiser fia aztán az első félidő hosszabbításában egyenlített.

A szünetben elhatározták, hogy kompaktak lesznek, és nem adnak teret a Brémának – számolt be a mérkőzés után a középpályás Salih Özcan. A Dortmund kölcsönjátékosa és társai azonban pont az ellenkezőjét tették. „Főleg a második félidőben olyan arcunkat mutattuk, amit semmiképpen nem szabadna még egyszer megmutatnunk” – jegyezte meg önkritikusan Yannick Gerhardt a DAZN-en. „Túlságosan figyelmetlenek voltunk védekezésben és támadásban is, és túl sok volt a hézag. A Bundesligában nem lehet így játszani. „

Amikor a gólokat kaptuk, a Werder időnként még létszámfölényben is volt, mégis mindig megtalálta a szabad embert. „Már nem volt kontrollunk. Úgy éreztük, hogy mindenki azt csinált, amit akart”. Gerhardt, az egyik legtapasztaltabb és – 2016 óta a VfL-nél – 252 Bundesliga-meccsel az egyik leghosszabb ideje a Wolfsburgban játszó játékos, a sérült Arnold helyére állt be, de nem tudta megakadályozni a katasztrófát

Gerhardt: „Mindig az újrakezdésről beszélünk… ”

A csapat a pálya minden területén túlságosan lomhán reagált a vendégekre, akik Jonas Wind, Tiago Tomas és Mohammed Amoura révén egyre inkább meg tudták akadályozni a remélt gyors átlövőjátékot, amely néhány érintéssel gólt kellett volna, hogy eredményezzen. A Wolfsburg szempontjából szomorú csúcspontot a néhány perccel korábban csak csereként beállt Patrick Wimmer piros lapja jelentette, aki aztán túlmotiváltan nekiment osztrák honfitársának, Marco Grüllnek.

Mivel Wimmer és Arnold is csatlakozott a hiányzók listájához a következő, FC St. Pauli elleni északi összecsapás előtt, az alsó-szászországiak hangulata a kijózanító három hazai vereség után négy meccsen háromszor kapott ki a saját stadionjában. Gerhardt: „Mindig újrakezdésről és jó meccsekről beszélünk”. Ez kétségtelenül egy olyan cél, amelyre érdemes törekedni. „De a végén pontokra van szükségünk. Ez az, ami a végén számít. Most a St Pauli ellen kell három pontot szereznünk. Persze hét meccsből hét pont túl kevés. Nem ez a célunk. „