неделя, октомври 20, 2024
HomeFootballLAFC хваща Реус и компания след късна драма

LAFC хваща Реус и компания след късна драма

Лос Анджелис Галакси загуби първото място в Западната конференция в последния ден от редовния сезон в МЛС. Заедно с градските съперници LAFC, Атланта Юнайтед също бяха големи победители

Интер Маями дълго време беше лидер в Източната конференция и отборът с най-много точки през редовния сезон, но Лионел Меси и неговите съотборници накрая грабнаха и рекорда по точки в МЛС. За разлика от тях битката за първото място на Запад беше вълнуваща преди последния ден на мача – в крайна сметка тя се реши в продълженията.

Резултатът: Лос Анджелис Галакси, който преди това заемаше почетната позиция с три точки и преднина от два гола, пропиля първото място с изненадващо поражение от Хюстън Динамо с 2:1, тъй като по същото време градските съперници ФК Лос Анджелис победиха Сан Хосе Ърткуейкс с 3:1. След като изоставаше на почивката, тимът на Марко Ройс, който игра до 69-ата минута, изглеждаше на път да стигне до равенство 1:1 благодарение на дузпата на Габриел Пека (90.+6), но Даниел Стерес с глава в 102-ата минута оформи крайното 2:1 за Хюстън.

LAFC вкара в първата минута на продължението чрез резервата Марлон, за да направи резултата 3:1. Без този гол Galaxy щяха да запазят първото място въпреки поражението с 2:1 благодарение на повече отбелязани голове, но LAFC, които бяха с равни точки и победи, изпревариха Reus & Co (69:50) с голова разлика 63:43.

Това също така означава, че в първия кръг на плейофите Галакси ще играе с Колорадо Рапидс, които завършиха на седмо място на Запад. LAFC ще се изправи срещу Vancouver Whitecaps или Portland Timbers, които първо ще играят помежду си за „уайлд кард“ за плейофите.

На Изток изненадващо ще бъде допуснат Атланта Юнайтед, който се изкачи покрай DC Юнайтед (0:3 срещу ФК Шарлът) и безпомощния в плейофите ФК Торонто на девето място с победа с 2:1 при гостуването си на четвъртия Орландо Сити. Сега Атланта се изправя срещу ФК Монреал в мачовете за „уайлд кард“ за билет за плейофите – победителят може да предизвика Интер Маями.