hétfő, október 21, 2024
HomeBasketballAz MBC meglepetést okoz: a Bayern botlik Weißenfelsben

Az MBC meglepetést okoz: a Bayern botlik Weißenfelsben

Az MBC szenzációt okoz. A Bayern München ellen nehezen kiharcolt 79:75-ös győzelemmel történelmi sikert ünnepel a Weißenfels, és térdre kényszeríti a német bajnokot

A kedvencek egyértelmű győzelmének tűnő meccs gyorsan igazi thrillerré változott. A München, amely mindössze 40 órával a párizsi Euroliga-győzelem után tért vissza a pályára, fáradtnak tűnt és túl sok hibát vétett, míg a SYNTAINICS MBC hazai közönsége előtt önfeláldozó teljesítményt nyújtott. Különösen Ty Brewer emelkedett ki, aki 22 ponttal (9/13 FG) a legjobb pontszerzőként vezette győzelemre csapatát.

MBC küzdőszellemmel, Bayern hibákkal

A mérkőzés tisztességesen indult az FC Bayern számára, amely egy 8:2-es futással kezdett, és korán átvette az irányítást. A hazaiakat azonban nem lehetett lerázni. A Farkasok erős védekezéssel és pontos hármasokkal tartották magukat versenyben, sőt a második negyedben a vezetést is átvették. A félidőben 40:35-re vezettek a hazaiak, és meglepetés volt a levegőben.

A nagyszünet után a München fokozta a nyomást, és Nick Weiler-Babb (19, 8 assziszt, 7 lepattanó) hármasainak köszönhetően visszaküzdötte magát a versenybe, de a sorozatos eladások (végül 21) többször is kizökkentették őket a ritmusból. A Bayern különösen a harmadik negyedben került nehézségekbe, és egy időben kilenc pontos hátrányba is került (55:64). Az egyéni kvalitások ellenére sem tudták megfordítani a meccset, mivel az MBC többször is okos húzásokkal kontrázott

Triller az utolsó negyedben

Az utolsó percek nem a gyengébbik nemnek szóltak: a regnáló bajnok még egyszer veszélyesen közel került, de az MBC többször is betalált a döntő pillanatban. Amikor 75:75-nél a Weiler-Babb kis híján elszalasztotta az egyenlítés lehetőségét, a Weißenfels élt a lehetőséggel, és Michael Devoe buzzer-beaterével bebiztosította a szűk győzelmet.

Bayern második vereségét szenvedte el a szezonban – az MBC ünnepel

Ez volt a müncheniek második veresége a szezonban, és megtanulták, hogy még az állítólagos outsiderek ellen sem engedhetnek meg maguknak gyengeségeket – főleg, ha az Euroliga és a BBL közötti sűrű meccslistán játszanak. A SYNTAINICS MBC ezzel szemben nyolc év után először ünnepelhet az FC Bayern elleni győzelem után

Az FC Bayern kosárlabdacsapata számára jövő pénteken (20.45) az Olympiakosz Pireusz ellen folytatódik az Euroliga, majd két nappal később a BBL-ben a FIT/One Würzburg Baskets ellen csap össze. A Farkasok szombaton Hamburgba látogatnak