szerda, október 16, 2024
HomeMotorsportsWSBK Estoril (FP3): Jonathan Rea a leggyorsabb idő nedves úton

WSBK Estoril (FP3): Jonathan Rea a leggyorsabb idő nedves úton

A Yamaha versenyzője, Jonathan Rea érte el a leggyorsabb időt a Superbike-világbajnokság utolsó edzésén – Danilo Petrucci és Toprak Razgatlioglu lőtávolságon belül

A Yamaha gyári versenyzője, Jonathan Rea érte el a leggyorsabb időt a Superbike-világbajnokság harmadik szabadedzésén a portugáliai Estorilban (lásd az FT3 eredményeit). A hatszoros világbajnok 1:53.126 perc alatt körözött a szombat délelőtti pályán, jó két tizedmásodperccel gyorsabban, mint Danilo Petrucci (Barni-Ducati).

Az FP3-ban elért köridők messze elmaradtak a BMW versenyzője, Toprak Razgatlioglu pénteki legjobb idejétől, amelyet az FP2-ben, száraz pályán ért el. Péntek délután Razgatlioglu 1:37.355 perc alatt körözött a Circuito do Estoril pályán.

A 24 WSBK-pilótának szombat reggel nehéz körülményekkel kellett szembenéznie. A pálya teljesen felázott az éjszakai esőtől. Ahogy péntek reggel az FT1-ben, úgy most is a vizes gumik voltak a megfelelő választás a körülményekhez

Jonathan Rea érte el a leggyorsabb időt szombat reggel, de Danilo Petrucci és Toprak Razgatlioglu is lőtávolon belül volt. Michael van der Mark (BMW) a P4-en már több mint egy másodperccel volt lemaradva. Alvaro Bautista zárta az első ötöt a gyári Ducatival.

Andrea Locatelli (Yamaha), Xavi Vierge (Honda), Michael Rinaldi (Motocorsa-Ducati), Nicolo Bulega (Ducati) és Remy Gardner (GRT-Yamaha) a hatodik és a tizedik helyet foglalták el a kevés jelentőséggel bíró edzésen.

Andrea Iannone (GoEleven-Ducati) az FP3-ban sem talált jó érzést a Panigale V4R-hez, és a 16. helyen végzett, majdnem öt másodperccel lemaradva az élen haladótól. Dominique Aegerter (GRT-Yamaha) a P19. helyre sorakozott fel szombat reggel, 7,759 másodperccel lemaradva

Philipp Öttl (GMT94-Yamaha) egyike volt annak az öt versenyzőnek, aki nem ment repülő kört az FP3-ban. Öttl mellett a két Bonovo-BMW versenyző, Scott Redding és Garrett Gerloff, valamint Iker Lecuona (Honda) és Axel Bassani (Kawasaki) is úgy döntött, hogy nem vállalja a vizes pályán való motorozás kockázatát.