петък, октомври 4, 2024
HomeBasketballВъртележка на премиерата на арената: Байерн печели яростно срещу Реал Мадрид

Въртележка на премиерата на арената: Байерн печели яростно срещу Реал Мадрид

ФК Байерн Мюнхен се справи успешно с Реал Мадрид при премиерата си в SAP Garden. В откриващия мач на Евролигата Байерн загуби нишката в третата четвърт, но в крайна сметка спечели с 97:89 благодарение на обрата в четвъртата четвърт

Това беше влакче в увеселителен парк в новата арена. След като водеше с двуцифрена разлика през първото полувреме, Реал обърна напълно мача през третата четвърт, само за да може Байерн да се върне в играта в последната четвърт. Мюнхенци изведнъж започнаха да горят отвън и отпразнуваха първата си победа в новата арена в разпродадената SAP Garden.

Националът Йоханес Фойгтман (19 точки, 10 борби) се отличи с дабъл-дабъл и пет коша отвъд дъгата, а Шабаз Напиер (25, 8/12 FG) беше най-добрият реализатор на мюнхенци. Подобно на Карсен Едуардс (14), гардът имаше възходи и спадове в играта си, но беше на разположение в заключителната фаза. За Реал най-резултатни бяха Дзанан Муса (18) и Факундо Кампацо (19, 5/11, 9 асистенции).

Байерн започна много по-добре, отколкото в първенството. Анди Обст (9) и Фойгтман вкараха по две тройки, а Девин Букър (11) реализира алей-пуп. Белите се забавиха малко, но след това вкараха по-лесно. Дзанан Муса и завърналият се Ибака ощетиха Байерн, а след това Реал излезе напред при сирената след разбъркване на Шабаз Напиер (26:29).

FC Байерн се развихри в четвъртата четвърт

Байерн обаче бързо се възстанови. Едуардс заигра като различен играч в сравнение с BBL, подпомогнат от присъствието на Напие. Байерн намираше несъответствия под коша и продължи да уцелва тройките си. Букър даде на Байерн двуцифрена преднина четири минути преди почивката. Въпреки това отново гостите бяха тези, които завършиха по-добре четвъртината. Серия от 9:0 отново направи мача напрегнат и гостите се оттеглиха на полувремето с преднина от 52:51.

Играта продължи в същия дух и след почивката. Реал излезе от съблекалнята със серия от 10:2 и след тройка на Кампацо старши треньорът Гордън Хърбърт поиска таймаут само след три минути. Валтер Таварес (12, 9 борби) имаше проблеми с фаловете през първото полувреме, но сега центърът беше най-важният играч на гостите заедно с плеймейкъра Кампацо. Байерн почти не успяваше да вкара добри стрелби, в резултат на което преди последната четвърт дефицитът вече беше девет точки (64:73).

Кампацо лети в последния период

Ако не, домакините се мобилизираха още веднъж: Серия от 8:2 бе увенчана с тройка на Voigtmann, а малко след това Giffey изравни отвъд дъгата. Сега Мюнхен имаше надмощие и пускаше една тройка след друга. Байерн направи серия от 24:4 и след петата тройка на Войтман залата закипя.

Въпреки това все още имаше известно треперене. Девин Букър получи петия си фаул една минута преди края, Кампацо намали изоставането си до три точки малко след това, а аржентинецът след това реализира две свободни хвърляния. В другия край обаче капитанът Владимир Лучич остана леден от линията, а Кампацо се опита да си изкара фаул при стрелбата за три точки. Разпределителят толкова се разстрои от това, че бе дисквалифициран от съдиите – решение, което бе в полза на Байерн, тъй като Лучич удари и последвалите пет свободни хвърляния.

Действието в лигата продължава за Байерн в неделя. Шампионите гостуват на BG Гьотинген в 15:00 ч. Реал Мадрид очаква Хипос Ллейда във вътрешната лига „ACB“ (18,30 ч.).