понеделник, септември 30, 2024
HomeFootballTeuchert води Сейнт Луис до победа - Шварц претърпява провал в дербито

Teuchert води Сейнт Луис до победа – Шварц претърпява провал в дербито

В двубой от МЛС с многобройни германски специалисти на терена Сейнт Луис запази точките у дома срещу Канзас Сити. Голът на Лионел Меси не беше достатъчен за победата на Маями – Ню Йорк Ред Булс претърпява корабокрушение

Пето попадение за сезона в седмия мач – Седрик Тейхерт оставя своя отпечатък в Мейджър Лийг Сокър. Роден в Кобург, той вкарва за 1:0 при победата на Сейнт Луис Сити СК с 3:1 над Спортинг Канзас Сити с мощен 18-метров удар (33′) и подготвя както 2:0 на Расмус Алм (54′), така и окончателно решаващото 3:1 на сънародника си Едуард Льовен – който също като Тойхерт има нюрнбергско минало и пет гола – (75′). Стивън Арифа бе намалил изоставането на гостите, водени от Тим Лейболд (който също има минало във ФКН като защитника на Сейнт Луис Янес Хорн), след малко повече от час игра пред 22 423 фенове.

„Това, че не успяхме да се класираме за плейофите, беше тежко за нас, но всяка седмица е важна за следващия сезон“, заяви новото попълнение Тойхерт, когото спортният директор Лутц Пфаненстийл привлече в Средния Запад от Хановер 96 със свободен трансфер в края на май.

Докато Сейнт Луис, с Роман Бюрки на вратата и Марсел Хартел в средата на терена, подобриха броя на точките си до 34 и вече са на трето място в Западната конференция, Канзас Сити се смъкна на предпоследното място. И двата отбора нямат нищо общо с плейофите през този сезон

MYCFC вече е на едно ниво с Red Bulls

Двата нюйоркски клуба, които се изправиха един срещу друг в Харисън, Ню Джърси, могат да планират плейофите. Домакините от „Ред Булс“, чийто треньор е германецът Сандро Шварц, претърпяха тежко поражение с 1:5 от ФК „Ню Йорк Сити“. Максимилиано Моралес и Алонсо Мартинес изведоха гостите, които не бяха печелили в девет мача в лигата от 4 юли насам, напред с ранно двойно попадение (5-о, 7-о). Двата отбора вече събраха 44 точки и 48:44 гола в източната част на лигата и са сред първите 7 отбора, като три мача преди края на редовния сезон имат директно място в плейофите.

Голът на Меси не е достатъчен

Суперзвездата Лионел Меси и Интер Маями продължиха серията си без победа в МЛС. Отборът от южната част на Флорида трябваше да се задоволи с равенство 1:1 (0:0) срещу ФК Шарлът, което беше трето поредно равенство за Маями. Меси (67) изравни с 15-ия си гол за сезона, след като Карол Свидерски (57) беше измъкнал едно попадение. Неговият отбор е на осем точки от Кълъмбъс Крю на върха на Източната конференция и вече се класира за плейофите. В четвъртък в Кълъмбъс ги очаква директен сблъсък срещу отбора на първо място.