péntek, szeptember 27, 2024
HomeBundesligaBemutató Münchenben: Zwayer bíró a Bayern ellen

Bemutató Münchenben: Zwayer bíró a Bayern ellen

Megerősítették a Bundesliga csúcsmeccsének játékvezetőjét: Felix Zwayer vezeti majd az FC Bayern és a Bayer 04 Leverkusen összecsapását – ahogy februárban is tette.

Felix Zwayer ebben a szezonban már négy különböző bajnokságban vezetett versenymérkőzéseket, de az eddigi legnagyobb csúcsrangadó most szombat este következik: az információk szerint a 43 éves berlini játékvezető vezeti majd a Bundesliga csúcsrangadóját, az FC Bayern rekordbajnok és a címvédő Bayer 04 Leverkusen összecsapását.

Ez arra utal, hogy a DFB játékvezető-főnökei elégedettek voltak Zwayer február 10-i teljesítményével. Akkor a Leverkusen és a Bayern csúcsmeccsét vezette a BayArenában zökkenőmentesen és tiszta vonalvezetéssel. A Werkself 3-0-s győzelmével öt pontra lépett el a tabellán az FCB-től, és a végéig nem is adta át az első helyet. Zwayer vezetésével a Leverkusen összesen hét pontot (2/1/0) gyűjtött a kettős szezonban, míg a München nemcsak Leverkusenben, hanem Frankfurtban is súlyos vereséget szenvedett (1:5). Csak az első játéknapon hozott nekik szerencsét a játékvezető (4:0 Brémában).

Zwayer szombaton már negyedszer vezeti a Bayer és a Bayern versenymérkőzését, de először Münchenben. A 2014/15-ös DFB-kupa negyeddöntőben gyengeségeket mutatott (5:3 a Bayern javára), de a 2020/21-es bajnokságban meggyőző volt (2:1 a Bayern javára)

A DFB a 2024/25-ös Bundesligában a Hamburger SV elleni meppeni 7-1-es DFB-kupa-győzelem után kétszer is bevetette Zwayert: az első játéknapon a Dortmund Eintracht Frankfurt elleni 1-0-s győzelménél és a harmadik játéknapon az FC Augsburg FC St. Pauli elleni 3-1-es győzelménél (3,5). Két nagyon különböző nemzetközi munkája is volt. Zwayer az Európa Liga selejtezőjében (FCSB Bukarest – Linzer ASK) és az Egyesült Arab Emírségek első osztályában (Al-Wasl – Al-Nasr) is bíráskodott

Zwayer négyszer lépett pályára a hazai rendezésű Európa-bajnokságon, többet, mint bármelyik másik játékvezető. A 2,63-as átlaggal igazolta az UEFA bizalmát, még akkor is, ha az Anglia-Hollandia elődöntőn (2:1) csak VAR-utasítás után megítélt, technikailag helyes büntetője nem tetszett minden érintettnek.