péntek, szeptember 27, 2024
HomeLa LigaA Real majdnem eljátszotta a derbi előtt - Vazquez emlékeztet 2018 februárjára

A Real majdnem eljátszotta a derbi előtt – Vazquez emlékeztet 2018 februárjára

A Real Madrid tovább lovagol a sikerhullámon: kedd este a Deportivo Alavest is legyőzték a fehérek – különösen a záró szakasz szolgált figyelmeztető lövésként a közelgő városi derbire

A La Liga új szezonjának lassú kezdése után a Real Madrid fokozatosan lendületbe jön. A fehérek kedd este 3-2-es hazai győzelmet ünnepelhettek a Deportivo Alaves ellen. A győzelemben kulcsszerepet játszott Vazquez, aki a regnáló Bajnokok Ligája-győztes csapatkapitánya volt.

Rögtön a másik oldalon is szerepet kapott: Fede Valverde hosszú labdája és Vinicius Junior tökéletes asszisztja után a spanyol mindössze 55 másodperc elteltével betalált. Ez volt a szezon leggyorsabb La Liga-gólja – és a Real leggyorsabb gólja 2018 februárja óta, amikor is éppen Vazquez keltette életre a Bernabeut mindössze 47 másodperc után a Real Sociedad elleni 5-2-es győzelem alkalmával

A Real meccsben maradt, de aztán valószínűleg túlságosan is a bíróra koncentrált. Ennek eredményeképpen a feltételezett 2:0 sokáig váratott magára, Mbappé pedig néhány finom függőleges passz után éppenhogy leshelyzetben volt (22′). Öt perccel a szünet előtt azonban már ünnepelhetett a francia: egy Bellinghammel való egy-kettőzés után Mbappé megállíthatatlan volt a büntetőterületen belül, és 2:0-ra szépített (40′). Ez volt Mbappé ötödik La Liga-gólja hetedik fellépésén

Rodrygo gólt lőtt ellenőrizetlenül

Már csak egy lépéssel maradt le a bravúrról másodpercekkel a lefújás előtt, miután Tchouameni fejesét meghosszabbították (45.+1). Közvetlenül a szünet után már 3-0 volt az állás, mert az Alaves túlságosan figyelmetlenül védekezett. Vazquez passzolta a labdát a jobb oldalon Rodrygónak, aki ellentmondást nem tűrően turbó üzemmódba kapcsolt és éles szögből erőteljesen tunnelezte Sivera kapust (48′).

A Real ezután néhány fokozatot visszavett az előttük álló feladatokra való tekintettel. Azonban még a fele erő is elég volt ahhoz, hogy megőrizzék kényelmes előnyüket. A hazaiak majdnem tovább növelték előnyüket, de a joker Endrick csak a keresztlécet találta el (73′). Az Alaves legjobb lehetőségét hosszú idő után Abde Rebbach hagyta ki, amikor a jobb oldali kapufa belső oldalára pattintotta a labdát (77′).

A meccs már eldőlni látszott, amikor Benavidez ismét beindította a dolgokat: előbb a belső kapufa segítségével 1:3-ra szépített – majd alig egy perccel később Kike Garcia 2:3-át készítette elő (85., 86.). Hirtelen visszatért a feszültség, a Real azzal fenyegetett, hogy eljátssza a győzelmet. A végén azonban maradt a megérdemelt hazai győzelem

A zsinórban ötödik bajnoki győzelmét követően vasárnap kemény teszt vár a Realra. A városi rivális Atletico idegenbeli mérkőzése vár rájuk. A Real 2023. szeptember 24-én szenvedte el eddigi utolsó La Liga-vereségét ugyanezen a helyszínen (1-3) – a megismétlődés Carlo Ancelotti szempontjából nem kívánatos