четвъртък, септември 19, 2024
HomeFootballТри скоби: Ман Юнайтед празнува най-голямата си победа под ръководството на десет...

Три скоби: Ман Юнайтед празнува най-голямата си победа под ръководството на десет Хаг

След колебливия старт на кампанията във Висшата лига Ман Юнайтед продължи да трупа увереност в Купата на лигата. Гарначо, по-специално, се спрягаше за още една роля в стартовата единайсеторка при победата със 7:0 над Барнзли

Шест мача за 20 дни – Манчестър Юнайтед все още има тежка програма преди международната пауза през октомври. По тази причина Ерик тен Хаг направи ротации в отбора си в мача за Купата на Лигата срещу третодивизионния Барнзли. Холандецът направи цели осем промени. Освен дебюта в стартовата единадесеторка на домакина Тоби Колиър и новото попълнение Угарте, дебютираха и Антъни (който беше оставен извън групата, освен късната смяна в Брайтън) и Гарначо (който беше само резерва в три от четирите мача в лигата).

Особено последният се представи отново впечатляващо след прекрасната си игра в Саутхемптън (3:0). Заедно със своя съотборник от вечерта Рашфорд той се погрижи мачът да бъде решен още в началото. Дуото създаде съответните голове през първото полувреме (16-и, 45-и +2). С Антони, който също подхрани увереността им от бялата точка (35′), Ман Юнайтед вече беше изяснил нещата през първите 45 минути

Червените дяволи вкараха повече от четири гола за първи път под ръководството на десет Хаг

Но Гарначо и Рашфорд все още не бяха готови. И двамата добавиха по един гол през второто полувреме. Докато Гарначо отново подготви Рашфорд (58′), Ериксен подготви втория гол на аржентинеца (49′). Подобно на тримата си колеги в атакуващия квартет обаче, Ериксен, който беше пуснат като десетка, също искаше сам да се разпише. След асистенции от Бруно Фернандес датчанинът вкара в заключителните етапи (81′, 85′), за да осигури най-голямата победа в десетката на Хага (преди това 4:1 срещу Реал Бетис и Челси през сезон 2022/23)

В събота вечер срещу Кристъл Палас (18:30 ч.) „червените дяволи“ вече имат възможност да завършат по перфектен начин първата английска седмица от сезона.