csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeBasketballAz új gárda jól csinálja: a Skyliners Trierben robogott győzelemig

Az új gárda jól csinálja: a Skyliners Trierben robogott győzelemig

A Skyliners Frankfurt nagy nehezen bejutott a BBL Kupa második fordulójába. A hesseni klub 71:68-ra (32:34) diadalmaskodott a Pro-A csapat, a Gladiators Trier ellen

Az újonnan szerződtetett Malik Parsons bő egy perccel a vége előtt bedobott egy floatert, miután a korábbi rostocki játékos, Behnam Yakchali nem sokkal korábban a faultvonalról juttatta előnyhöz a Triert. John Mann nem sokkal a vége előtt megpecsételhette volna a hazaiak győzelmét, de hárompontosa csak a gyűrűre pattant, Trey Calvin pedig még két büntetőt dobott a Frankfurtnak.

Az újonc irányító sokáig a Frankfurt legjobb játékosa volt. 21 pontot szerzett (7/12 FG), és szinte tetszés szerint jutott el a helyzeteire. Parsons (20, 7/11) szintén jó közelit mutatott be dinamizmusával. Yakchali (14, 5/13) volt a Trier legjobb pontszerzője. Az ex-válogatott Maik Zirbes (7, 1/6 FG) viszont alig 18 perc alatt sápadt maradt, és egyáltalán nem volt szerencséje, főleg a befejezésekben.

A Frankfurt tavaly a Pro-A rájátszás elődöntőjének 5. mérkőzésén Trierben diadalmaskodott, és Denis Wucherer csapata ezúttal is a jobb végjátékot produkálta. Bár a Trier gyorsan kétszámjegyű előnyre tett szert (19:8), a vendégek egy 9:0-s futással visszavágtak a meccsbe. A szünetre Calvin ugrásával 34:32-re csökkent a hátrány a hazaiak szemszögéből

Marten Linßen újra izgalmassá teszi a Trier

A Frankfurt most sokkal jobban védekezett, végre megvolt a segítség. Így már az sem számított, hogy az újonnan szerződtetett Kamaka Hepa és a csapatkapitány Lorenz Brennecke, az elöljáró két alapembere sérülés miatt hiányzott. A vendégek villámgyorsan megfordították a meccset, és a játékrész közepén már +8-ra vezettek, mielőtt a center Marten Linßen (13, 6 lepattanó) több támadólepattanót is elkapott, és visszahozta a Triert a meccsbe. Az esélytelenebb Frankfurt megbüntette a small ballt, de egyéni klasszissal kontrázott, és a végén különösen a gárdájára tudott támaszkodni. Csapatként azonban a Frankfurt 16-ból csak hármat szerzett.

A Frankfurt ezzel továbbjutott a második fordulóba, amelyet október 12-én és 13-án játszanak. A Skyliners ellenfele még nem dőlt el, holnap, szombaton a Tübingen és az Oldenburg