четвъртък, септември 19, 2024
HomeBasketballНовите стражи се справят: Skyliners стигат до победа в Трир

Новите стражи се справят: Skyliners стигат до победа в Трир

Скайлайнерите от Франкфурт достигнаха до втория кръг на Купата на BBL с големи трудности. Клубът от Хесен надделя със 71:68 (32:34) срещу отбора от Pro-A Gladiators Trier

Новото попълнение Малик Парсънс вкара флоутър малко повече от минута преди края, след като малко преди това бившият играч на Рощок Бехнам Якчали бе извел Триер напред от фаул. Джон Ман имаше възможност да подпечата победата на домакините малко преди края, но тройката му се отби в обръча и Трей Калвин реализира още две свободни хвърляния за Франкфурт.

Гардът-новобранец беше най-добрият играч на Франкфурт за дълго време. Той вкара 21 точки (7/12 FG) и стигаше до местата си почти на воля. Парсънс (20, 7/11) също показа добър подход с динамиката си. Якчали (14, 5/13) беше най-добрият реализатор за Трир. Бившият национал Майк Цирбес (7, 1/6 FG) пък остана блед за малко под 18 минути и нямаше никакъв късмет, особено в завършването.

Миналата година Франкфурт надделя в мач №5 в Трир в полуфинала на плейофите в Pro-A, а отборът на Денис Вучерер и този път имаше по-добър завършек на срещата. Въпреки че Триер бързо натрупа двуцифрена преднина (19:8), гостите си проправиха път обратно в мача със серия от 9:0. Джъмпър на Калвин намали дефицита до 34:32 на почивката от гледна точка на домакините

Мартен Линсен отново направи мача вълнуващ за Трир

Франкфурт вече се защитава много по-добре, помощта най-накрая беше налице. Поради това вече нямаше значение, че новото попълнение Камака Хепа и капитанът Лоренц Бренеке, двама стълба в предни позиции, липсваха поради контузии. Гостите обърнаха играта със светкавична скорост и поведоха с +8 в средата на периода, преди центърът Мартен Линсен (13, 6 борби) да натрупа няколко борби в нападение и да върне Триер в играта. Неубедителните играчи наказаха малката топка на Франкфурт, но той отвърна с индивидуална класа и в крайна сметка можеше да разчита най-вече на гардовете си. Като отбор обаче Франкфурт вкара само три точки от общо 16.

Франкфурт преминава във втория кръг, който ще се играе на 12 и 13 октомври. Съперникът на „Скайлайнърс“ все още не е определен и ще бъде определен утре, събота, между Тюбинген и Олденбург