csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeFootballAz USA furcsa győzelmet osztott ki - Pulisic feljebb kúszott az örökranglistán

Az USA furcsa győzelmet osztott ki – Pulisic feljebb kúszott az örökranglistán

Az USA a Mauricio Pochettino átvétele előtti utolsó meccsén is nyeretlen maradt. Mindent kézben tartottak az Új-Zéland elleni teszten – aztán furcsán alakultak a dolgok

Amikor Mauricio Pochettino októberben lejátssza első nemzetközi mérkőzését az USA válogatottjának edzőjeként, első számú prioritása az lesz, hogy véget vessen a rövid nyeretlenségi sorozatnak. Szerda este (MÁSZ) az amerikaiak 1-1-es döntetlent értek el az Új-Zéland elleni barátságos mérkőzésen, ami zsinórban a negyedik győzelmük volt.

Mikey Varas ideiglenes edző második és egyben utolsó fellépésén az USA a mérkőzés nagy részében dominált a 15 711 néző előtt Cincinnatiben, de nem tudta megtartani az előnyét. A korábbi dortmundi és jelenlegi milánói szakember tizenkét perccel azután, hogy csereként beállt, egy gyönyörű passzsorozat végén betalált, és ezzel 1-0-ra alakította az eredményt, és az Egyesült Államok góllövőlistájának első öt helyére lépett.

Már csak Clint Dempsey (57 gól/141 válogatottság), Landon Donovan (57/157), Jozy Altidore (42/115) és Eric Wynalda (34/106) előzi meg Pulisicet, akinek 31 góljához mindössze 73 válogatottságra volt szüksége, és mostantól a legjobb három közé kerülést tűzi ki célul. Gólját azonban csak korlátozottan ünnepelhette, mert az nem volt elég a győzelemhez

Tiszta pofon a 89. percben

Pár perccel a vége előtt az amerikai védelem – amelyben a jobbhátvéd Marlon Fossey nemzetközi debütált – nem tudott tisztázni egy hosszú labdát. A csereként beálló Caleb Wiley a saját büntetőterülete felé fejelte, csapattársa, Mark McKenzie tisztázási kísérlete pedig olyan ügyetlenül találta el Ben Waine-t, hogy a labda Matt Turner kapus fölött a hálóba szállt – tiszta pofon (89′).

ÚVXWK

A zsinórban három vereség, köztük a Copa Américáról való korai kiesés és az első hazai vereség Kanada ellen 1957 óta, nem volt felszabadító erejű csapás. Pochettinóra, akit nem sokkal a meccs előtt mutattak be a válogatott új edzőjeként, rengeteg munka vár. Október 13-án Austinban Panama ellen debütál (3:00 MESZ), három nappal később pedig Mexikó ellen Guadalajarában (4:30 MESZ) kell igazán felpörögnie a dolgoknak, még ha ez is csak egy tesztmeccs lesz