четвъртък, септември 19, 2024
HomePremier LeagueДебютът на Füllkrug е неуспешен: Маатсен перфектно подготвя победния гол на Villa

Уест Хем Юнайтед не успя да стартира кампанията си във Висшата лига, след като „чуковете“ загубиха с 2:1 у дома от Астън Вила, а дебютът на Фюлкруг не се осъществи, тъй като бивш съотборник на всички, вкара победния гол.

След изпълненото със събития лято феновете на Уест Хем очакваха с нетърпение началото на Висшата лига. Новият треньор Хулен Лопетеги трябваше да вземе някои трудни решения, като летните попълнения Фюлкрюг, Съмървил, Уан-Бисака и Тодибо засега седяха на пейката. Вместо Фюлкруг в центъра на атаката започна Антонио.

В другия край на терена Унай Емери привлече само едно ново лятно попълнение. И най-скъпото му попълнение не разочарова: бившият хамбургер Онана, който пристигна от ФК Евертън за приблизително 60 млн. евро, се разписа с мощен удар с глава за 1:0 след само четири минути при състезателния си дебют за Вила.

Гостите бяха много по-добри в играта от самото начало, като вратарят на „чуковете“ Ареола неведнъж трябваше да се притичва на помощ. Французинът бе преодолян още в 22-ата минута, но ударът на Бейли от остър ъгъл на осиротялата врата попадна в далечния десен стълб.

Десет минути по-късно Макгин пропусна и следващия шанс от голям калибър. И така се стигна до това, което трябваше да се случи: Кеш за съжаление падна в крака на Сучек в наказателното поле и Лукас Пакета реализира последвалия пряк свободен удар, за да изравни ласкаво (37′).

Дуран вкара от втори опит

След почивката играта беше много по-отворена, а Уест Хем влагаше повече усилия в атака. Въпреки това Вила все още имаше по-добрите шансове. Джокер Дюран пропусна най-добрия от тях в 67-ата минута.

След това дойде моментът: Фюлкрюг, който завърши само с шест докосвания, беше посрещнат с аплодисменти, а Лопетеги включи и Съмървил, който трябваше да окаже много по-голямо влияние. В последния импулс обаче главните герои станаха други: В 79-ата минута Пау изигра страхотна начална топка, която трима жокери довършиха. Бившият играч на Дортмунд Маацен подаде перфектно от воле към Рамзи, който направи контакт с Дюран, който се възползва от втория си шанс, за да направи 2:1

Уест Хем не успя да намери отговор – дори Сучек от около три метра (90.+7). Това остана победа навън за Вила, която ще бъде предизвикана отново в събота вечер във втория ден от мача. Арсенал гостува на „Вила Парк“ в 18:30 ч. Няколко часа по-рано (16:00 ч.) Уест Хем ще се опита да се справи по-добре в Кристъл Палас.